11150 TL'ye Sistem Toplama

2 Saatinizi araştırmaya ayırırsanız OC yapabilirsiniz. Zor bir işlem değil. Arabayı zorlamak gibi düşünün. OC için yeni bir konu açmanız gerekiyor sanırım. Sayın technopath moderatörleri banlıyorlar yoksa 😒

OC genellikle ekran kartı yetmediği zaman yapılır. Bazı kartlar sıcaklıklar belli seviyelerde olduğu zaman kendisi OC yapıyor. Gigabyte RTX 2070 Windforce OC sahibiyim. Kartın boost frekansı 1680 MHz ama kart kendisi 70 dereceyi geçmeden 1935 MHz'e kadar çıkıyor.

OC genellikle ekran kartı yetmediği zaman yapılır. Bazı kartlar sıcaklıklar belli seviyelerde olduğu zaman kendisi OC yapıyor. Gigabyte RTX 2070 Windforce OC sahibiyim. Kartın boost frekansı 1680 MHz ama kart kendisi 70 dereceyi geçmeden 1935 MHz'e kadar çıkıyor.
wow çok enteresan kendi kendine OC yapan modeller var yani.
RX 5700 XT'nin öyle bir modeli var mı acaba?
Şöyle bir sistem topladım. Sizce nasıl olmuş?

-İŞLEMCİ- *1722 TL*
-ANAKART- *1300 TL*
-EKRAN KARTI- *3400 TL*
-RAM- *721 TL*
-SSD- *360 TL*
-HDD- *255 TL*
-PSU- *600 TL*
-KASA- *522 TL*

TOPLAM: 8874 TL

Tek eksik monitör. Önerebileceğiniz bir monitör var ise dinliyorum. Bütçem: 2500 TL

wow çok enteresan kendi kendine OC yapan modeller var yani.
RX 5700 XT'nin öyle bir modeli var mı acaba?
Şöyle bir sistem topladım. Sizce nasıl olmuş?

-İŞLEMCİ- *1722 TL*
-ANAKART- *1300 TL*
-EKRAN KARTI- *3400 TL*
-RAM- *721 TL*
-SSD- *360 TL*
-HDD- *255 TL*
-PSU- *600 TL*
-KASA- *522 TL*

TOPLAM: 8874 TL

Tek eksik monitör. Önerebileceğiniz bir monitör var ise dinliyorum. Bütçem: 2500 TL
https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-27-cjg50-qhd-4ms-144hz-freesync-hdmı-dp-çerçevesiz-kavisli-gaming-monitör-1187517.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=CjwKCAjwkenqBRBgEiwA-bZVtqSxTWOi_19BNR3vklV2RustR8pa_BWXQ0XEJLpVF-8wEA-2T_BoihoCJ6MQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
2K istemiyorum yazmışsınız ama bu sistemle zaten 2K 100 FPS görebilirsiniz. Aşağıya sisteminizin 2K ultra oyun testini bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
81 dereceyi geçine ne olacak peki?
Sıcaklık artmasın diye hızı azaltacak ama o sıcaklığa zaten gelmez.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-27-cjg50-qhd-4ms-144hz-freesync-hdmı-dp-çerçevesiz-kavisli-gaming-monitör-1187517.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=CjwKCAjwkenqBRBgEiwA-bZVtqSxTWOi_19BNR3vklV2RustR8pa_BWXQ0XEJLpVF-8wEA-2T_BoihoCJ6MQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
2K istemiyorum yazmışsınız ama bu sistemle zaten 2K 100 FPS görebilirsiniz. Aşağıya sisteminizin 2K ultra oyun testini bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıcaklık artmasın diye hızı azaltacak ama o sıcaklığa zaten gelmez.
Monitör çok güzel duruyor fakat 4ms çok yüsksek değil mi? Oyunları vesaire delaylı bir şekilde oynamama sebep olmaz mı ki bu?

Anakart olarak 90-100 TL fazla ödeyip Asus TUF Gaming X570-Plus almanızı öneririm;
9kls2u1igeh31.png

60 hz istersen buyur.
Yok hayır 4k'yı çok abartı buluyorum hiç gerek yok.
Tek bir sorum var şu an. Yıllardır 1ms monitör kullanıyorum ve sık sık oyun oynuyorum 4ms'e geçtiğim zaman çok mu hissederim aradaki delayı yoksa insan gözünün çok zor ayırt edebileceği bir şey midir 1ms ve 4ms arasındaki fark.
eğer gerçekten de insan gözünün zor ayırt edebileceği bir şey ise 1ms ve 4ms sanırım monitör olarak bunu satın alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı