11800 TL'ye ROG STRIX G512LV-HN238-GAMING alınır mı?

LeRoux

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir süredir Gaming laptop arayışındayım. Önceki bilgisayarım GTX1050'li bir ASUS'tu. O yüzden 3000 serisi olmasa da en azından 2000 serisi bir şey alayım diye düşündüm. Biraz önce bu linke denk geldim ve ufak çaplı araştırdım. Yorumları iyi görünüyordu. Yine de burada da sormak istedim. Sizce alınır mı? ASUS kullandım ama bu seride bir kronik sıkıntı vs. bilmediğim bir şey falan varsa bilmek isterim.

ASUS G512lv-hn238-gaming I7-10870h 16gb 512gb Ssd Rtx2060 15.6" Fhd 144hz Dos Taşınabilir Bilgisayar Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Merhabalar. Bir süredir Gaming laptop arayışındayım. Önceki bilgisayarım GTX1050'li bir ASUS'tu. O yüzden 3000 serisi olmasa da en azından 2000 serisi bir şey alayım diye düşündüm. Biraz önce bu linke denk geldim ve ufak çaplı araştırdım. Yorumları iyi görünüyordu. Yine de burada da sormak istedim. Sizce alınır mı? ASUS kullandım ama bu seride bir kronik sıkıntı vs. bilmediğim bir şey falan varsabilmek isterim.

ASUS G512lv-hn238-gaming I7-10870h 16gb 512gb Ssd Rtx2060 15.6" Fhd 144hz Dos Taşınabilir Bilgisayar Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Güzel bir model ama ben Legion 5'e yönelmenizi öneriyorum.

Merhabalar. Bir süredir Gaming laptop arayışındayım. Önceki bilgisayarım GTX1050'li bir ASUS'tu. O yüzden 3000 serisi olmasa da en azından 2000 serisi bir şey alayım diye düşündüm. Biraz önce bu linke denk geldim ve ufak çaplı araştırdım. Yorumları iyi görünüyordu. Yine de burada da sormak istedim. Sizce alınır mı? ASUS kullandım ama bu seride bir kronik sıkıntı vs. bilmediğim bir şey falan varsabilmek isterim.

Bu modelin tek sıkıntısı ekranla alakalı, %45 NTSC ve %72 sRGB ekran. @Radeon RX 5500M arkadaşımın sürekli önerdiği ve kendi bilgisayarının küçük ekranlısı olan MSI Alpha 15 ile ekran özellikleri aynı. Bütçe olarak üzerine koyabilirseniz evkurda 12679'a satılan Legion 5 çok iyi bir alternatif. Bir diğer alternatif ise 8 GB RAM takviyesi yaparak bu cihazı almanız
ASUS ROG STRIX G512LV-HN267 Intel Core i7 10870H 8 GB 1TB SSD RTX 2060 FreeDOS 15.6" FHD Taşınabilir bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...bilgisayar-p-HBV00000Y56JT?magaza=Hepsiburada
Paylaştığım cihazın ekranı %72NTSC ve %100sRGB ekran

3000 serisi laptop için bence erken şu an gerek de yok zaten verebileceği performans belli. İlla 3000 serisi alınacaksa MSI GE serisi dışında 3000 serisi alınmaz onlarda +20k.
11k altı MSI Alpha 15 bulabilirsen alınabilir onun dışında Acer Predator Helios modelleri alınabilir üretimi durmasaydı Monster v19.7 şarj dışında olumsuz yönü yok en uygun model olabilirdi.

Açıkçası bayağı bir süredir laptop bakıyorum ve artık başımı ağrıtmaya başladı bu mesele. Tam bir modeli beğeniyorum, bakıyorum ki falanca yerinde bir kronik sıkıntı, düşük versiyonlu parça vs. sorun çıkıyor. Yeniden arayışa giriyorum. O yüzden tekrar faklı bir marka modele yönelmek istemiyorum. Bir de tasarım olarak da bu model hoşuma gitti. Yine de teşekkür ederim.
Bütçeyi de daha fazla da yükselmek istemiyorum ancak @seneraksu10'un önerisi dikkatimi çekti. Link verdiğiniz model halihazırda daha pahalı, bir de 8 GB RAM eklemek gerekecek. Aradaki farka değer mi sizce? Açık konuşayım, öyle aman aman şeyler peşinde değilim, 1080p de oyunuma bakacağım ben. 2060 istememin sebebi güncel oyunlara ayak uydurabilmek istemem ve birazda önümüzdeki yıllara yatırım amaçlı.

Açıkçası bayağı bir süredir laptop bakıyorum ve artık başımı ağrıtmaya başladı bu mesele. Tam bir modeli beğeniyorum, bakıyorum ki falanca yerinde bir kronik sıkıntı, düşük versiyonlu parça vs. sorun çıkıyor. Yeniden arayışa giriyorum. O yüzden tekrar faklı bir marka modele yönelmek istemiyorum. Bir de tasarım olarak da bu model hoşuma gitti. Yine de teşekkür ederim.
Bütçeyi de daha fazla da yükselmek istemiyorum ancak @seneraksu10'un önerisi dikkatimi çekti. Link verdiğiniz model halihazırda daha pahalı, bir de 8 GB RAM eklemek gerekecek. Aradaki farka değer mi sizce? Açık konuşayım, öyle aman aman şeyler peşinde değilim, 1080p de oyunuma bakacağım ben. 2060 istememin sebebi güncel oyunlara ayak uydurabilmek istemem ve birazda önümüzdeki yıllara yatırım amaçlı.
Hocam daha önce de başka bir konuda belirttiğim gibi 2 model arasında ekran farkı dışında fiyat farkına en büyük neden SSD kapasitesi, 1 cihazda 512 GB SSD varken diğerinde 1 TB SSD var ve ekran kalite farkından dolayı o fiyat farkı var. Hepsiburada.com'da sizin baktığınnız ROG cihaz 12400'e satılırken benim yolladığım 12500'e satılıyor. Trendyol'dan bugün kampanya bitene kadar 11800'e aldınız aldınız yoksa orda da fiyat yükselecek ve bu sefer 100 lira farkla benim önerdiğimi almak çok daha mantıklı hale gelmiş olacak
11 binde alpha ya bir alternatif var mı sizce ve bir sure 8gb ramle idare edebilir miyim
Üst bütçeniz 11000 ise maalesef alternatifsiz bir cihaz, 8 GB RAM'de 500 lira civarı olduğu için 2-3 ay içerisinde kendi harçlığınızdan arttırıp alabileceğiniz bir fiyata sahip. Benim arkadaşın önerdiği cihazın ekranıyla alakalı %45 ntsc ve %72 srgb özellikte demem normal kullanımda o kadar farkettirmez, dış ortamda veyahut karanlık sahnelerde farkedilir

Yeni konular

Geri
Yukarı