11900K vs. Ryzen 9 5900X

angelwick

Decapat
İki işlemci arasında kaldım. Bütçe sınırım yok, amacım sadece oyun oynamak. Yayın da yapıyorum fakat yayın için ayrı bir bilgisayarım var capture Card ile birlikte. Sıvı soğutmam Corsair H100I 280mm. Şu anki anakartım Asrock B450M pro. AMD alsam da değiştirmek istiyorum.

Son düzenleme:
Açıkcası 11900K nın oyun performansı bir tık daha iyi olsa da bu kadar bütçe varken 8/16 bir işlemci almak mantıklı değil.

Açıkcası 11900K'nın oyun performansı bir tık daha iyi olsa da bu kadar bütçe varken 8/16 bir işlemci almak mantıklı değil.

Oyun haricinde gerçekten bir şey yapmıyorum bilgisayar başında, SolidWorks, Arduino hariç. AMD'den 5900X mi almalıyım bilemedim. Ileriye de yatırım yapmak istiyorum. 3070 ekran kartım var. Ileride ekran kartını değiştirsem bile geri kalanları değiştirmek istemiyorum.

Oyun haricinde gerçekten bir şey yapmıyorum bilgisayar başında, SolidWorks, Arduino hariç. AMD'den 5900X mi almalıyım bilemedim. Ileriye de yatırım yapmak istiyorum. 3070 ekran kartım var. Ileride ekran kartını değiştirsem bile geri kalanları değiştirmek istemiyorum.
İleriye yatırım yapmak istiyorsan çekirdek sayisina da yatırım yapman lazım. 5900x o yüzden

Yeni konular

Geri
Yukarı