12.000 TL'ye oto lastik önerisi

Opel Astra G

Hectopat
Yer
Ardahan
Merhaba dostlar;

Aracım 2006 model astra g sedan, aracımın üzerinde tigar marka 3 kanallı 4 mevsim 185/65/15 boyutunda lastik mevcut fakat lastik tarihi ve 50.000 Km'ye geldiği için değiştireceğim.

Bu markada memnun olmadığım durumlar,
160 km hızdan sonra ufak virajda yanak yüzünden ufak yatma hissi veriyor direksiyon tepkisi alamıyorum.

Lastik konusu çok önemli bir sene önce kavşağa biraz hızlı girmiştim ortalama 45-50 km hız civarıydı ama hata yaptım. keskin bir kavşaktı direksiyonu ani kırdım panikle frene bastığımda yanak katlandı kaydı öndeki araca çarpmıştım.

Lastik havalarını 2 hafta önce tümü eşit olacak şekilde 37 olarak hava bastım araç haftanın 5 günü garajda fayans bir zemin üzerinde duruyor ve zamanla 3 lastiğin havası dengeli düşerken bir lastiğin havası diğerlerinden daha fazla oranla düşüyor. Araç 100.000'de serviste sibop karşılıkları metal olduğu için 4 tanesi değişti paslanma yaptığı için ama durum aynı.

Acaba 65 yanaktan 55 ya da 50 yanağa düşürsem yol tutuşu artar mı janta vurur mu diye düşünüyorum.

Fikirlerinize açığım 12.000 TL kadar olan.
Takım lastik önerilerinizi paylaşabilirseniz çok iyi olur.

50 yanak makul hem jantı vurmaz hem de konfordan ödün vermez, 45 yanağa inince artık araba ciddi oranda sertleşmeyede başlıyor. Çamurluk içi ve amortisör kovanına sürtme yapmıyorsa 185 yerine 195 tercih edilebilir tabanı genişletmekte yol tutuşunu olumlu etkiler.

Geri
Yukarı