12-13.000 TL 17.3" Gaming laptop önerisi

Bütçe
12-13.000 TL - 1700 Dolar(vergi falan hepsi dahil)

Gereksiz pahalı 10-11.000₺ arası olmadan alınmaz. Ayrıca ekran kartı 2060'a denk ama sadece oyunlarda geçerli bu yazılımsal olarak geride kalıyor. Ben Lumion adında bir render programı kullanıyorum benchmark testlerinde 2060 mobile 10.800 puan alırken RX 5600M 7.500 puan alıyor.

Gereksiz pahalı 10-11.000₺ arası olmadan alınmaz. Ayrıca ekran kartı 2060'a denk ama sadece oyunlarda geçerli bu yazılımsal olarak geride kalıyor. Ben Lumion adında bir render programı kullanıyorum benchmark testlerinde 2060 Mobile 10.800 puan alırken RX 5600M 7.500 puan alıyor.

Radeon'lar oyun odaklı ekran kartları zaten. Render odaklı değil. Düşük puan alması çok normal. 10-11k fiyat biçmek nedir? Hocam sözüm size değil genele, gelen giden 5600M'i gömmeye başladı. Radeon alan zaten oyun için alıyor, masaüstündede aynı durum geçerli.

Radeon'lar oyun odaklı ekran kartları zaten. Render odaklı değil. Düşük puan alması çok normal. 10-11k fiyat biçmek nedir? Hocam sözüm size değil genele, gelen giden 5600M'i gömmeye başladı. Radeon alan zaten oyun için alıyor, masaüstündede aynı durum geçerli.

Hocam özür diliyorum arkadaşlardan bu Alpha 17 imiş 15 sandım ben yazılım odaklı düşünenler yanlış yönlenmesin diye öyle dedim hocam yoksa lisede olsam işim sadece oyun olacağı için kesin bende alırdım.😁

Hocam özür diliyorum arkadaşlardan bu Alpha 17 imiş 15 sandım ben yazılım odaklı düşünenler yanlış yönlenmesin diye öyle dedim hocam yoksa lisede olsam işim sadece oyun olacağı için kesin bende alırdım.😁

Yok hocam estağfurullah özüre gerek yok. Bende size fazla yüklendim kusura bakmayın, render gibi işi olanlar için önermiyorum bu laptopu. Ama gelen giden bu yüzden geçirmeye başladı. Gelip 1660 Ti daha iyi diyecekler diye korkuyorum.

Vallahi hocam şans yok bende. Vatan'a gidip model bakmak için çıktım dışarı yağmur dinmişti, otobüs bulmak için görevli abiyle konuştum. Tam buldum durağa gidiyorum tahmini 500 metre belki daha fazladır bir yağmur bastırdı utanmasa dolu olarak yağacak. Dükkanın birinin dışında bekliyorum artık, evde uzaklaştı biraz.

@canakyuz hocam laptopu nereden aldınız? Ekran kartı modeli nedir?
@canakyuz hocam böyle bir konu açmışsınız: ASUS ROG STRIX G731GV oyunları açmıyor
Çözebildiniz mi? Almak sıkıntı olur mu?
Asus hiçbir şeye zarar vermeden kasayı açıp RAM ekleyince garantiyi bitiriyor muydu?
Notebookcheck dual channel demiş RAM'lar için, ama 1TB SSD'de demiş. G712'i tek kanal mı çift kanal mı
hala emin olamadım. Nereden teyit ettirebilirim?
Hocam garanti dışı kalmıyor size kim söyledi bilmiyorum ama ben direkt ASUS müşteri hizmetlerini aradım ve bizzat sordum bana yükseltmelerin garantiyi bozmadığını hatta cihazımın bir yükseltme rehberi olduğunu söyledi ve bana e posta üzerinden attı. TUF serisi ve ROG serisi cihazların yükseltmeleri garantiyi bozmuyor merak etmeyin.

Hocam ben Newegg adlı siteyi pek bilmediğim için onun hakkında bir şey söyleyemeyeceğim fakat Amazon hep bana güvenli bir firma olarak gelmiştir. Ayrıca eğer güvenli olup olmadığını merak ediyorsanız konu açabilirsiniz.
Newegg sitesi Amerika'nın Amazonu gibidir merak etmeyin güvenilir bir sitedir paranız güvende olur. Dolandırıcı bir site değil global resmi bir site. Amazon gibi çalışıyor. Gönül rahatlığıyla alış-veriş yapabilirsiniz.

Hocam garanti dışı kalmıyor size kim söyledi bilmiyorum ama ben direkt ASUS müşteri hizmetlerini aradım ve bizzat sordum bana yükseltmelerin garantiyi bozmadığını hatta cihazımın bir yükseltme rehberi olduğunu söyledi ve bana e posta üzerinden attı. TUF serisi ve ROG serisi cihazların yükseltmeleri garantiyi bozmuyor merak etmeyin.
Bir soru daha çözülmüş oldu, çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı