12-13.000 TL 17.3" Gaming laptop önerisi

Bütçe
12-13.000 TL - 1700 Dolar(vergi falan hepsi dahil)
@murky_future hocam ilginç geldi bana. Otomatik ayarlamayı kapatma gibi bir ayar olması lazım, yoksa gerçekten çok saçma olmuş.
@xbea hocam bilgisayarın özel yazılımı/ları olarak ne/ler var?
Bütün olay otomatik ayarlama üzerine zaten hocam bilgisayar her şey için bir driver sunarken kullanıcı dostu olmayı hedeflemiş ama afedersiniz su kaçırmış biraz.
True Color
Nahimic
Dragon Center gibi yazılımlar sayabilirim

@murky_future hocam ilginç geldi bana. Otomatik ayarlamayı kapatma gibi bir ayar olması lazım, yoksa gerçekten çok saçma olmuş.
@xbea hocam bilgisayarın özel yazılımı/ları olarak ne/ler var?
Hocam başı direkt Armoury Crate uygulaması çekiyor. Bunun içinden yukarıda hoparlör sorunu yaşayan arkadaşa saydığım özelleştirilmiş yazılımlar var ve isteğe bağlı yükleyebiliyorsunuz. İçlerinde daha benim bile keşfetmediğim bolca ayar var. Mesela bir yazılım Wi-Fi sinyallerini, internet bant genişliğini programlara özel olarak pay edebilme gibi özelliği olan yazılım var. Yukarıda söylediğim gibi iki tane ses yazılımı var. Bunun dışında diğer kısımları ben keşfetmedim 😅.

Ekran görüntüsü 2021-03-23 014823.png

Bütün olay otomatik ayarlama üzerine zaten hocam bilgisayar her şey için bir driver sunarken kullanıcı dostu olmayı hedeflemiş ama afedersiniz su kaçırmış biraz.
True Color
Nahimic
Dragon Center gibi yazılımlar sayabilirim
Hocam bunların ne kadarında ne kadar sorun var?
@xbea hocam toplam kaç adet SSD/HDD slotu var?

Hocam bunların ne kadarında ne kadar sorun var?
@xbea hocam toplam kaç adet SSD/HDD slotu var?
Hocam toplam 3 adet NvME M.2 SSD slotu var. Ancak eğer SATA SSD takmak isterseniz o zaman 1 adet NvME M.2 SSD ve 1 adet SATA SSD slotu oluyor. Sanırsam HDD takmak için slot yok varsa da ben araştırmadım/sormadım. İçinde 2 adet de RAM slotu var.

RTX 3060 barındıran bir modeli tercih etmenizi öneririm. Whisper mode 2.0 gibi güzel destekler sunuyor, verdiğiniz fiyat bandına şans eseri çıkabiliyor.

RTX 3060 barındıran bir modeli tercih etmenizi öneririm. Whisper mode 2.0 gibi güzel destekler sunuyor, verdiğiniz fiyat bandına şans eseri çıkabiliyor.
Hocam RTX 3060 olması önemli değil, önemli olan "Watt değeri". 60-90W olan RTX 3060 ile 115W RTX 2060 arasında fark oluyor. Ancak 115W RTX 3060, 115W RTX 2060 geçip RTX 2070 Super ekran kartına performans olarak ulaşıyor ve kafa kafaya olmuş oluyorlar.

Hocam toplam 3 adet NvME M.2 SSD slotu var. Ancak eğer SATA SSD takmak isterseniz o zaman 1 adet NvME M.2 SSD ve 1 adet SATA SSD slotu oluyor. Sanırsam HDD takmak için slot yok varsa da ben araştırmadım/sormadım. İçinde 2 adet de RAM slotu var.
Çok güzel hocam, kanım kaynamaya başladı bu modele.
Link yollar mısınız hocam?

Bu dediğimi okuyun anlayacaksınız.
Hocam RTX 3060 olması önemli değil, önemli olan "Watt değeri". 60-90W olan RTX 3060 ile 115W RTX 2060 arasında fark oluyor. Ancak 115W RTX 3060, 115W RTX 2060 geçip RTX 2070 Super ekran kartına performans olarak ulaşıyor ve kafa kafaya olmuş oluyorlar.

Game Garaj Tracer 7tn-02 Intel Core I7 10750H 8gb 512GB SSD RTX3060 Freedos 15.6" Fhd Taşınabilir Bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/game-ga...bilgisayar-p-HBCV000001J5SS?magaza=GAME+GARAJ

(Monster Tulparlar da 14.000 liradan başlıyormuş sanırım eğer Game Garaj markasına güven kaygısı oluşursa.)
Hocam o konuda çok ince detay bakamadım, sadece birkaç inceleme ve araştırma okuduğumda desteklediği teknolojilerin gerçekten çok ileri düzey olduğunu gördüm. Ayrıca Laptoplarda W düzeyini öğrenmek çok kolay olmasa gerek

Game Garaj Tracer 7tn-02 Intel Core I7 10750H 8gb 512GB SSD RTX3060 Freedos 15.6" Fhd Taşınabilir Bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/game-ga...bilgisayar-p-HBCV000001J5SS?magaza=GAME+GARAJ

(Monster Tulparlar da 14.000 liradan başlıyormuş sanırım eğer Game Garaj markasına güven kaygısı oluşursa.)
GameGaraj Tracer modeli ısınıyor ve işlemci frekans düşürüyor hocam. Hatta konu bile açtılar bu forumda bulursam link ekleyeceğim. Sorun kasanın MSI markasının incelik için tasarladığı kasa tasarımı yüzünden. Tavsiye etmiyorum. Monster markasında da hepsi Mux Switch sorunlu. Yani çalışmıyorlar ve bazı müşteri hizmetleri kesin geleceğini bazıları belli olamadığını söylüyor. Ayrıca yeni gelen RTX 3060 serisi ısınma sorunu ile geliyor diyorlar ve ekran kartından tam performans alınamıyormuş. Tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı