12.288 TL 17.3" Acer Predator

• Konuyu başlatan xbea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 50
  • Görüntüleme 3B
Hocam yabancı bir forumdan baktım işlemci ve ekran kartı farklı ancak yine de model ismi Acer Predator Helios 300. İşlemci İntel Core İ7 10750H ve ekran kartı Nvidia RTX 2070. Sarı kalem ile çizdiğim kısımlardan da anlaşıldığı üzere Max-P dizayn hocam ekran kartınız. Bakın:
Eki Görüntüle 944476
Hocam altta 2060 yazıyor, o bu model olabilir mi?

Hocam altta 2060 yazıyor, o bu model olabilir mi?
Evet hocam. Çok güzel bir yere dikkat ettiniz orada diyor zaten bu ekran kartları ile farklı konfigürasyonları var diye. Muhtemelen bu o konfigürasyonlardan. En iyisi @Radeon RX 5500M hocam gelsin detaylı baksın. Bu Max-* işlerini çok iyi biliyor.

Hepsiburada'da 15.6inç Helios 300 11.250 TL. 17inç diye aradaki 1000 TL fark verilmez bence.

Laptop GPU'larında frekanstan çok güç limiti önemlidir. RTX 2000 serisinin laptop modelleriyle masaüstü modellerinde kullanılan grafik işlemciler aynı, frekans farkı var. Böyle olunca yeterli gücü verirsen o laptop GPU'su zaten masaüstü frekanslarına erişebilir. Benim Triton 300'deki 2060 işlemci yüküne göre 70-80W'dan yukarı çıkamıyor mesela. Bu limiti aşsa rahatlıkla yüksek frekanslara çıkabilir ancak Acer mühendisleri laptopu ince tutabilmek için böyle bir karar almış.

Evet hocam. Çok güzel bir yere dikkat ettiniz orada diyor zaten bu ekran kartları ile farklı konfigürasyonları var diye. Muhtemelen bu o konfigürasyonlardan. En iyisi @Radeon RX 5500M hocam gelsin detaylı baksın. Bu Max-* işlerini çok iyi biliyor.
Hocam sekme hala açık mı? Belki yazıyordur orada da nasıl olduğu.

@Radeon RX 5500M hocamın robot olduğundan şüphelenmeye başlıyorum🤭

Hepsiburada'da 15.6inç Helios 300 11.250 TL. 17inç diye aradaki 1000 TL fark verilmez bence.

Laptop GPU'larında frekanstan çok güç limiti önemlidir. RTX 2000 serisinin laptop modelleriyle masaüstü modellerinde kullanılan grafik işlemciler aynı, frekans farkı var. Böyle olunca yeterli gücü verirsen o laptop GPU'su zaten masaüstü frekanslarına erişebilir. Benim Triton 300'deki 2060 işlemci yüküne göre 70-80W'dan yukarı çıkamıyor mesela. Bu limiti aşsa rahatlıkla yüksek frekanslara çıkabilir ancak Acer mühendisleri laptopu ince tutabilmek için böyle bir karar almış.
Hocam çok güzel açıklamışsınız. Ben pek anlatamadım arkadaşa siz daha iyi açıkladınız tebrik ederim. Olay özetle aynen bu şekil. Başka bir şakası yok yani. Umarım anlaşılmıştır.

Bu arada hocam ben o ürünü göremedim görseydim bu ilanı açmazdım. Neyse belki sadece 17.3 inç isteyen ve bütçesi bu kadar olan arkadaşlar vardır, onlar faydalanabilirler.
Hocam sekme hala açık mı? Belki yazıyordur orada da nasıl olduğu.

Maalesef hocam onlar hakkında bir şey yazmıyor. Yazsaydı buraya eklerdim. Eğer yabancı kaynağı arttırırsak belki daha net bilgiye ulaşabiliriz ancak ben şunu biliyorum; ülkemizde satılan Acer Predator Helios 300 modelleri hepsi ya Max-Q yada Max-P dizayn.

Aynı cihaza sahibim ve grafik kartı Max-Q Design değil. Öyle olsa Dynamic Boost 2.0 desteklerdi. Bence RTX 2060 diye düzeltmeniz gerekiyor.
Ekleme yapıyorum. Güç olarak kırpılmışsa Mobile ibaresi eklenir. Max-Q Design, grafik işlemciyi her zamankinden daha güçlü kılan birtakım özellikleri barındırdığına ait ibare. :D

Max-Q zayıflatılmış daha az ısınan kartlardır. Sizin ekran kartınız ise maxp 80W 2060. Boost ile 90W'a çıkıyor.

başlamayın hocam bende insanım:D
Arkadaşlar Hepsiburada alış-veriş sitesinde: Intel Core i5 10300H - RTX 2060 Max-Q dizayn - 17.3 inç - 16 GB RAM - 1 TB HDD ve 256 GB SSD özelliklerine sahip Acer Predator Helios 300 dizüstü bilgisayar 12.288 TL şu anda. Büyük ekran seven ve ilgilenen var ise bakabilir. Bu arada unutmadan ekran kartı "Max-Q" dizayn. Yani gücü kırpılmış modeli. Bunu bilerek alsın arkadaşlar. RAM seviyesi gayet iyi ve depolaması da fena değil. Ayrıca buradaki en cazip kısım 17.3 inç olması. Linki aşağıya bırakıyorum. Şu an en ucuz 17.3 inç dizüstü bilgisayar olarak "Hepsiburada" alış-veriş sitesinde satılıyor. Kontrol için Akakçe linkini de bırakıyorum aşağıya.

Hepsiburada linki: https://www.hepsiburada.com/acer-pr...-q9vey-003-p-HBV00000XUS68?magaza=Hepsiburada
Akakçe linki: Acer Predator Helios 300 PH317-54 NH.Q9VEY.003 i5-10300H 16 GB 1 TB + 256 GB SSD RTX2060 17.3" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Hocam benzer fiyata Alpha 17 daha mantıklı geldi bana. Ama i5 dışında güzel bilgisayar.

Max-Q zayıflatılmış daha az ısınan kartlardır. Sizin ekran kartınız ise maxp 80W 2060. Boost ile 90W'a çıkıyor.

başlamayın hocam bende insanım:D

Hocam benzer fiyata Alpha 17 daha mantıklı geldi bana. Ama i5 dışında güzel bilgisayar.
Valla hocam ilk defa denedim böyle bir konu açmayı. Beni cezbeden olay 17.3 inç olması, donanım olarak da yeterli gelmiş olması ve fiyat olarak 17.3 inç bandında fiyatı baya iyi geldi bana. Ama bir daha daha iyi araştırma yapacağım ilk ilan tecrübemiz olsun😁.

Alpha 17 12.800 civarıymış Hepsiburada'da, i5 hoş olmasada RTX isteyenlere bir alternatif olabilir. Diye düşünüyorum.
Omen 17 vardı bir aralar bitti mi o, satılmayacak mı bir daha?

Alpha 17 12.800 civarıymış Hepsiburada'da, i5 hoş olmasada RTX isteyenlere bir alternatif olabilir. Diye düşünüyorum.
Omen 17 vardı bir aralar bitti mi o, satılmayacak mı bir daha?
Dediğiniz gibi İ5 hariç geri kalanı üzmez diye düşünüyorum ve fiyatından dolayı da bence görmezden gelinebilir. RTX ve DLSS olsun isteyenler için iyi bir fiyat. Bir de RX5600M şu anda bildiğim kadarıyla SolidWorks gibi mühendislik programlarında sorun çıkarıyormuş. Bundan dolayı 17.3 inç isteyen ve bu tür programları kullanacağım diyenler için iyi bir alternatif olabilir.

OMEN konusunda hiçbir bilgim yok.

Geri
Yukarı