12,5 yaşında para Biriktirmek/İtiraf

Kardeşim 12 yaşındasın bu yaşında ölesiye oyun oynamayacaksın da ne yapacaksın lisede bilgisayar alınca ya ailen lise zamanı ders çalışman gerek almayacağız diyecek ya da oyun oynamaktan o kadar zevk almayacaksın her şey zamanında güzel. Ailen başının etini ye al o bilgisayarı çünkü hayat yapamadıklarını düşünebileceğin bir yer değil. Şu an için Geforce Now ile idare edebilirsin ama büyük ihtimal yaşın ilerleyince bilgisayar aldığın zaman o oyun oynama şevkine sahip olmayacaksın. Kendini iyi ifade et ailene derslerini aksatmayacağını söyle al o bilgisayarı.

Merhaba şu ana kadar çoğu konuya "14 yaşındayım" diye yazdım çünkü forumda ki yaş ortalamasından dolayı linç yer; bilgisiz, değersiz olarak görülürüm diye korktum ama 12 yaşındayım peki size sorum şu nasıl para biriktirebilirim bursluluk sınavını kazandım ama ailem üniversite/master için saklıyor. Bir yandan onlara hak verir iken bir yandan da dizüstü bilgisayarımdan kurtulmak istiyorum aileme bilgisayarımı 3000 TL gibi bir fiyata satıp 1200 TL de bursluluk paramdan koyarak Pollux 3T-10 alayım diyorum bunu satarsan yenisini almayız diyorlar, bilgisayarımın günlük kullanım için, oyun yeterli olmadığını söylediğimde oyun oynaman için mi aldık, liseye kadar yenisini alamayız diyorlar ne yapacağımı şaşırdım. Şu anda Web programlama öğreniyorum (HTML-CSS-JS) ama bu işten uzun vade de para kazanacağımı düşünüyorum...
İyi Sosyaller
Günlük kullanım için yeterli bir bilgisayarın varsa biraz bekleyip Geforce Now üyeliği almayı düşünebilirsin. Fiyatı uygun olacak diyorlar kafana yatarsa hem oyun oynayabilirsin hem de fazla masraftan kurtulmuş olursun.

Bence burs paranı üniversite için biriktirmen biras saçma. Lise için biriktir veya bir konsol almak için ama üniversite için saçma . Hem belki üniversite sınavında iyi bir derece yaparsın zaten şirketler sana burs verir. Web sitesi işi mantıklı eğer çevrende küçük esnaflar varsa onlara küçük siteler yapabilirsin. Zaten 5. sınıftan kazandığını var sayarsak 7 yıl burs alacan bursu ortalama 500 TL bile alsak anca 42.000 TL yapar. Bu zaman için bile 42.000 TL az. Harca gitsin yani.

Hocam o zaman "freelancer" olarak çalışırsınız en fazla.
Çalışmasın beklemek saçma yaşı elvermiyor ve zorunda değil buna eğer çalışmak istiyorsa kendi olabilir ama onun yaşında bir çocuğun iş ile alakası olmaması lazım.

Çalışmasın beklemek saçma yaşı elvermiyor ve zorunda değil buna eğer çalışmak istiyorsa kendi olabilir ama onun yaşında bir çocuğun iş ile alakası olmaması lazım.

Zahmet etmeden çalışmadan aldığı bir şey ne kadar zevk verebilir? Bu bir yana aynı benim gibi bir aile yapısı var. Bana harçlık vermediler 9yıllık öğrenim hayatımda mesela diyeceksin şimdi ailenin durumu yoktur diye aslında çok güzel bir durumumuz var fakat anlayamadığım bir şekilde yemek ve yol dışında başka para vermiyorlar.Bende kendi paramı kazanıp biriktiriyorum.

Zahmet etmeden çalışmadan aldığı bir şey ne kadar zevk verebilir? Bu bir yana aynı benim gibi bir aile yapısı var. Bana harçlık vermediler 9yıllık öğrenim hayatımda mesela diyeceksin şimdi ailenin durumu yoktur diye aslında çok güzel bir durumumuz var fakat anlayamadığım bir şekilde yemek ve yol dışında başka para vermiyorlar.Bende kendi paramı kazanıp biriktiriyorum.
Ben 14 yaşından itibaren sürekli çalışmaya başladım, para biriktirip hem telefonumu aldım hem bilgisayarımı ailemin beni özel okula gönderecek parası vardı ama bir bilgisayarı çok gördüler 2 GB RAM ile mucizeler yaratmaya çalışıyordum. Sonra kendi bilgisayarımı topladım kendi kazandığım para ile ama 1.5 sene sonra sattım her şeyi çünkü bir şeyi geç elde edince o zaman vereceği zevki vermiyor dostum. Her hazzı ve hissi para satın alınamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı