12 GB RAM ile 16 GB arasında çok fark olur mu?

Arkadaş ziya dostum kulak asmayın.

Yanlış çeviri mağdurusun o zaman yanlış bilgi vermeyin.
Arkadaş ziya dostum kulak asmayın demek yerine normal bir şekilde bilgi yanlışlığı var diyip mesajımı rapor edip beni doğru şekilde bilgilendirebilirdiniz.
Klasik türk insanı ahh ahh.
O nasıl oluyormuş, şimdi kasadan RAM'lerin birini söküp sonra geri taksam çift kanalı sonsuza kadar kaybeceğiz diyorsun öyle mi?

Neyse konu sahibine de şunu bırakıp geçeyim. 4 GB RAM yanına 8 GB RAM eklemek istiyorsan sistemin 2x4+4 şeklinde çalışır. 4 GB RAM ile 8 GB'ın yarısı çift kanal olurlar diğer yarı da hafıza işlevi görür. 2x8 GB takarsan eksiksiz çift kanal olur ve daha iyidir.

Doğru bilgi verip uyarmak yerine onu yerden yere vurmalıyım ve onunla diğer üyelerle beraber dalga geçip gülmeliyim çünkü benim beynim yok.
Yanlış anlamayın ama arkadaşı yerden yere vuracağınıza emin olmadığınız bir bilgiyi kesinmiş gibi paylaşmasaydınız. Diğer arkadaş için ise biraz kibar olmayı tavsiye ederim. Konuyu gereksiz uzattınız!

Doğru bilgi verip uyarmak yerine onu yerden yere vurmalıyım ve onunla diğer üyelerle beraber dalga geçip gülmeliyim çünkü benim beynim yok.

Hatırladığım kadarıyla veya bildiğim kadarıyla diye cümleye başlamak zor değil, öyle deseydin basitçe düzeltilirdin. %100 doğruymuş gibi kesin bir cümle kurdun ben de düz mantık bir soru sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı