12. Sınıfta Açık Liseye Geçmek Mantıklı mı?

İşte ben dershaneye gidemicem. Kendi başıma halledebilir miyim ki?
Eğer cidden okulda problem yaşayacaksan ve bu seni gerçekten kötü etkileyecekse gitme okula,çünkü psikolojin kötü bi şekilde okula gitmen de sana fayda sağlamaz.kafam okula gitmezsem daha rahat eder diyosan açığa geç gitme okula Dershaneye gidemezsen de evde internetten konu anlatım dinleyerek ve iyi kitaplarla takip ederek yapabilirsin imkansız diye bişey yoktur sadece biraz daha fazla çalışman gerek öğlene kadar uyuma sabah erkenden kalk kahvaltıdan sonra başla çalışmaya bütün günler senin önümüzde çook uzun bi zaman var aslında sınava kadar başarabilirsin bence kendine güven yeter,önemli olan kendini nasıl daha iyi hissedersen onu yap kendini nerde iyi hissedersen o zaman daha iyi çalışırsın,okulda moralin bozulucaksa eğer gitme okula,o moral bozukluğuyla zaten ders mers çalışamazsın.Dediğim gibi kendini nasıl daha huzurlu hissedersen onu yap gerisi her türlü gelir sen istedikten sonra

Eğer cidden okulda problem yaşayacaksan ve bu seni gerçekten kötü etkileyecekse gitme okula,çünkü psikolojin kötü bi şekilde okula gitmen de sana fayda sağlamaz.kafam okula gitmezsem daha rahat eder diyosan açığa geç gitme okula Dershaneye gidemezsen de evde internetten konu anlatım dinleyerek ve iyi kitaplarla takip ederek yapabilirsin imkansız diye bişey yoktur sadece biraz daha fazla çalışman gerek öğlene kadar uyuma sabah erkenden kalk kahvaltıdan sonra başla çalışmaya bütün günler senin önümüzde çook uzun bi zaman var aslında sınava kadar başarabilirsin bence kendine güven yeter,önemli olan kendini nasıl daha iyi hissedersen onu yap kendini nerde iyi hissedersen o zaman daha iyi çalışırsın,okulda moralin bozulucaksa eğer gitme okula,o moral bozukluğuyla zaten ders mers çalışamazsın.Dediğim gibi kendini nasıl daha huzurlu hissedersen onu yap gerisi her türlü gelir sen istedikten sonra
Bugün geçtim.

Geç kurtul moruk. Ben meslek lisesinde okuyordum. 12.sınıfa geçtiğimde meslek lisesinin faydasından çok zararını gördüğümü farkettim. Açık liseye geçtim. İngilizcem çok iyiydi üniversitede dil sınavından girdim ve kazandım. Öğretmen olmayı düşünüyorum. Belki çok özenilecek bir hayat değil ama en azından sevdiğim işi yapmış olacağım.

Merak ettim şu anki durumunuz nedir? İyi ki geçmişim diyebiliyor musunuz? Evde çalışmanız ne kadar verimli oluyor? Sabahları erken kalkıp çalışmaya başlıyabiliyor musunuz?

Merak ettim şu anki durumunuz nedir? İyi ki geçmişim diyebiliyor musunuz? Evde çalışmanız ne kadar verimli oluyor? Sabahları erken kalkıp çalışmaya başlıyabiliyor musunuz?
Evde çalışkanın verimi kişiden kişiye değişir ama ben evde çalışacağım sınava diyorsanız sabah kalkmak zorundasınız. Sabah erken kalkınca işlerin ne kadar hızlı bittiğine şaşıracaksınız. :)

Ortalama bir lisedeysen değil. okula seni düzene sokuyor, rekabet oluyor, sınıf ortamı iyi. Bu sene ünıversiteye geçmiş biri olarak söylüyorum. Bu dediğini devamsızlığıni biriktirerek 2. dönem yap. Sınav yakın olduğu için zorunlu olarak evde/kütüphanede tam verinle çalışırsın. Diğer türlü bunalıp pes etmeyeceğinin garantisi yok. Okul varken düzenli 7 de kalkarsın okul olmayınca 8 9 10 sarkar bu. Sınıf ortamı berbat demişsin şimdi gördüm ama buna katlan/ okul değiş /sınıf değiş. 12. sınıfın ilk dönemi çok önemli ve bu konuları öğretmensiz anlamak daha zor.

İşe alınca liseye değil üniye bakarlar ( Açık Lise Tv) Demişte bende 11.sınıfım 2.dönemde geçmeyi düşünüyorum okulda 40 saat boşa gidiyor onun yeirne dershane + kedi çalışmama çok daha iyi yerlere gelebilirim

Şöyle söyliyim ben erken kalkamıyorum ama ona rağmen çok zamanım oluyor. Günde 10 saat uyusanız kaldı 14 saat bu 14 saatin 7 saatini günlük işleriniz için harcasanız geriye 7 saat kalıyor bu 7 saati de ders çalışma + soru çözmeye ayırabilirsiniz...

Geri
Yukarı