12 yaşında yazılım öğrenmeye nereden başlamalı?

Udemy'de para vererek aldığım web site kursunu BTK akademide aynı hoca ve aynı dersin paylaşıldığını gördüm. 16 yaşından küçük olduğu için BTK Akademi'den ders alabiliyor mu bilmiyorum.

Ailenin veya bir kuzen olabilir onların yardımı ile alabilirsin bu arada okul hocana danışırsan sana özel yaş fark etmezsizin kullanıcı ve şifre veriyorlar 15 yaşımda almıştım ben.

HTML'den uzak durmanı öneririm.😀

Sebep nedir hocam?

12 yaşındayım hayalim çok iyi para kazanan bir yazılımcı olmak bilgisayara çok hakimim bilgisayar ile alakalı bilmediğim şey yok.
İlk önce nereden hangi dilden başlamalıyım ve hangi YouTube kanalından öğrenmeliyim? Onu da söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Öncelikle hatanı düzeltelim. Yazılım bilmeden PC'ye hakimim diyemezsin. Kayıt düzenleme defteri en basitinden hakim misin? 1-0 değerleri vs bunları biliyor musun? Bunlar yazılım bile değil gerçi. Öncelikle işe ben bilmiyorum diyerek başlamalısın. Ben başladım ne oldu? Bıraktım hemen demek ki bilmiyormuşum PC'yi tam olarak. Her neyse öğrenebileceğin bir sürü kaynak var öğrenmek isteyen kişi YouTube'dan bile öğrenir. Ben ilk başlarda kitap okuyarak öğrenmeye çalıştım İngilizcem yettiği kadar. Sonradan fark ettim ki İngilizcem zannettiğim kadar iyi değilmiş. Lise ingilizcesi yeter sanmıştım. Öncelikle ingilizc öğrenmeye çalışmalısın. Ardından internette binlerce kaynak var öğrenmek için video olsun, PDF olsun, Online akademiler vs olsun bir sürü...bunların hepsi 2.plan da. İlk önce kendine sor ben neden yazılım öğrenmek istiyorum? Ardından karar ver neyi nereden öğreenceğine.

Öncelikle hatanı düzeltelim. Yazılım bilmeden PC'ye hakimim diyemezsin. Kayıt düzenleme defteri en basitinden hakim misin? 1-0 değerleri vs bunları biliyor musun? Bunlar yazılım bile değil gerçi. Öncelikle işe ben bilmiyorum diyerek başlamalısın. Ben başladım ne oldu? Bıraktım hemen demek ki bilmiyormuşum PC'yi tam olarak. Her neyse öğrenebileceğin bir sürü kaynak var öğrenmek isteyen kişi YouTube'dan bile öğrenir. Ben ilk başlarda kitap okuyarak öğrenmeye çalıştım İngilizcem yettiği kadar. Sonradan fark ettim ki İngilizcem zannettiğim kadar iyi değilmiş. Lise ingilizcesi yeter sanmıştım. Öncelikle ingilizc öğrenmeye çalışmalısın. Ardından internette binlerce kaynak var öğrenmek için video olsun, PDF olsun, Online akademiler vs olsun bir sürü...bunların hepsi 2.plan da. İlk önce kendine sor ben neden yazılım öğrenmek istiyorum? Ardından karar ver neyi nereden öğreenceğine.

Bence önce 01 dilini öğrensin :) :)

Kayıt defterini biliyorum.

Arkadaşlar tüm mesajları inceledim okudum hızlıca toparlarsak çoğunluk olarak ilk olarak hangi dilden başlamalıyım ve kaynaklar ne olsun.

Keşke herkes işini para için yapmasa.

HTML gibi işine yaramayacak bir şeydense C# gibi daha mantıklı bir dil öneririm.

Hocam her dilin farklı bir kullanım alanı vardır, web geliştirmek isteyen birisi neden HTML öğrenemesin :D?

Arkadaşlar tüm mesajları inceledim okudum hızlıca toparlarsak çoğunluk olarak ilk olarak hangi dilden başlamalıyım ve kaynaklar ne olsun.

Hangi dili istiyorsan sana kalmış hangisi işine yarayacaksa. Python öneririm ama.

Mufredati bilmiyorum ama muhtemelen logaritma, olasilik, binom, permutasyon vs bilmiyorsun.
Ingilizce de 12 yasinda teknik dokuman anlayacak seviyede olmadilktan sonra oturup ne kadar programlama ogreneceksin ki.
Hevesini kirmadan kafana gore ogren ve derslerini ihmal etme. Yeterli alt yapi olmadan pek bir sey ogrenemezsin, keyword ezberlersin sadece.

Geri
Yukarı