120 GB SSD yeterli midir?

Bütçe
210
Sağlıklı bir performans almak istiyorsan bir kere en başta 20GB alan değil 30-50GB alan bırakırsın. ETS 2 tarzı Online oyunları yükleme ekranını beklememek için SSD'ye yüklersin ama hikaye oyunları isteğe bağlı. Adobe içinde yaptığı çalışmaları hesaba katarak konuş. Konu sahibinin sizinle aynı oyunları yüklemek istediğini var sayarak burada yorum yapıyorsunuz. Adam sizin yorumunuz yüzünden gidip alsa 50-60GB'lık oyun yüklese ne olacak acaba :D

Oyun yüklemeyeceğim diye belirtmiş ama siz anlamamakta ısrarcısınız sanırım?

Oyun yüklemeyeceğim diye belirtmiş ama siz anlamamakta ısrarcısınız sanırım?
Konu sahibinden önce kendi disk durumunuzu bir kontrol edin isterseniz. İlk önce oyun yükleyebilirsin diyorsun sonra oyun yüklemeyecekmiş diyorsun bir karar ver istersen öyle tartışalım. Daha fazla uzatmayalım anlamı yok çünkü.

Ark

Adaş oyun yüklemeyeceğim demiş zaten yetmez diyenler neye göre uyduruyor merak ediyorum? After effet gibi uygulamalar yüklense bile fazlasıyla boş alan kalır.
Kimse uydurmuyor siz sallamışsınız. 120 gb kullanılabilir alan 111 gb tır. After Efect ,Premier Pro ve Windows yapacagı projeler için çalışma alanı ayrıca performans için %10-15 boş alan.

Konu sahibinden önce kendi disk durumunuzu bir kontrol edin isterseniz. İlk önce oyun yükleyebilirsin diyorsun sonra oyun yüklemeyecekmiş diyorsun bir karar ver istersen öyle tartışalım. Daha fazla uzatmayalım anlamı yok çünkü.

Arkadaş oyun yüklenemez demiş bende ona dedim konu sahibi zaten oyun yüklemeyeceğini belirtmiş. Onu konu sahibine demedim ama yine de anlamamakta ısrar ediyorsun?

Arkadaş oyun yüklenemez demiş bende ona dedim konu sahibi zaten oyun yüklemeyeceğini belirtmiş. Onu konu sahibine demedim ama yine de anlamamakta ısrar ediyorsun?
''anlamamakta ısrar ediyorsun?'' demeden önce kendi yazdıklarını okumanı öneririm. Bu tartışmayı sabaha kadar yapmaktansa yapmamayı tercih ediyorum. 120GB SSD alacaklara RAHATLIKLA oyun yükleyebilirsin demeye devam, bizde size hep gülücük atalım böyle ne dersiniz ? :D

"Anlamamakta ısrar ediyorsun?" demeden önce kendi yazdıklarını okumanı öneririm. Bu tartışmayı sabaha kadar yapmaktansa yapmamayı tercih ediyorum. 120GB SSD alacaklara RAHATLIKLA oyun yükleyebilirsin demeye devam, bizde size hep gülücük atalım böyle ne dersiniz? :D

Dostum belli ki hayatında 120 GB bir SSD kullanmamışsın bilmeden yorum yapman yanlış bence.

Dostum belli ki hayatında 120 GB bir SSD kullanmamışsın bilmeden yorum yapman yanlış bence.
2 Tane SSD kullandım biri 120GB diğeri 500'dü ikisini de deneyimledim. İnsanlara ''belli ki kullanmamışsın'' diyerek ön yargıda bulunmak yanlış olan şeydir. Ayrıca 120GB SSD kullanan atom falan parçalamaya çalışmıyor girmeyin bu havalara. İyi geceler. Gerçi siz uzatmaya devam edeceksiniz ben bu yazımı yazdıktan sonra ama neyse :D

Arkadaşlar, normalde 240 GB SSD almayı düşünüyordum fakat 8 GB RAM yetmemeye başladı. Ondan dolayı SSD'yi 120 GB'ya indirip 8 GB RAM daha alıp 16 GB RAM yapmayı düşünüyorum PC'yi. 120 GB SSD yeterli olur mu, bilmiyorum. Oyunlar uygulamalar vs. HDD içinde olacak. SSD'ye sadece Windows'u ve After Effects, Premiere Pro tarzı uygulamaları kurmayı düşünüyorum. Sizce yeterli olur mu 120 GB SSD? Hangi SSD'yi önerirsiniz?

Sistem özelliklerim:
  • 1 TB HDD
  • AMD RX 560 4 GB ekran kartı
  • i3 10100F işlemci
  • H410M PRO-e anakart
  • 3000 MHz 8 GB RAM
Dostum nasıl kullandığına mesala bana yetmez

Yeni konular

Geri
Yukarı