120 GB SSD yeterli midir?

Oynadığınız oyunlar ve kullanılan programlara bağlı. Ben 3A oyun oynuyorum dersen sırf Final Fantasy 7 200GB. Unreal Engine oyun yapma programları kullanıyorsan zaten 2TB bile yetersiz kalır ve sen hiç 120GB SSD alınır mı diye sormazdın?
Dediğim gibi SSD'ye oyun kurmam sadece işletim sistemi ve Chrome Discord gibi programlar olacak öyle ağır programlardan bahsetmiyorum.

Dediğim gibi SSD'ye oyun kurmam sadece işletim sistemi ve Chrome Discord gibi programlar olacak öyle ağır programlardan bahsetmiyorum.
O tarz programlar kuracaksanız 120GB yeter. Zaten 120GB SSD artık Windows ve bir kaç program kuracak insanların aldığı şey. Adam 120GB SSD alıp Windows'u kuruyor yanına da 2-10TB arası bir HDD alıp ona da oyunları falan kuruyor. Tabii benim gibi SSD seven biriysen 120GB sadece dediklerini yapmaya yeter.

Evet yeterli olur. İşletim sistemini daha tepkisel hale getirmek için 120 GB SSD alabilirsin. Ufak tefek oyunları da kurabilirsin, geriye 70-80 GB alan kalacak sonuçta. Eğer bütçen ona yetiyorsa alabilirsin bilgisayarına faydası olur.

Windows'un kapladığı alan 20-30 GB gibi bir boyut, sistemin performanslı çalışabilmesi için 30 GB alan gerekiyor. Yani nerdeyse SSD'nin yarısını sistem kullanıyor. 240 GB yetebiliyorsa onu almanızı öneriyorum ama oyunla iş yoksa alınır.

Geri
Yukarı