120 GB SSD yeterli midir?

Kardeşim biraz daha ekleyip iyi bir 240 alsan sende rahat edersin Pc'de rahat eder Win 10 + İyi bir oyunda diskin dolar ama 240 alırsan rahat edersin

Ben yanlış bilgilendirme yapmadım, SSD'lerin bir ömrü vardır evet, HDD gibi yeterli ve gerekli şartlar sağlandığında limitsiz denebilecek bir ömürleri yoktur. Benim burada anlatmak istediğim şey ortalama bir kullanıcı için ortalama bir SSD'nin oyun yüklendiği takdirde bile 2 yılı rahatlıkla çıkarabileceğidir ki garanti edilen değer de budur.
Samsung 850 Pro SSD Dayanıklılık Rekoru Kırdı - Technopat bu konu SSD ömürleri hakkında tahmin yürütebilmenizde yardımcı olacaktır. Göreceğiniz üzere 80 TBW garantisi veren en kalitesiz SSD bile 187 TBW'a kadar dayanmış.
Mesele ne biliyor musun? O bahsettiğin test yazma ile alakalı. Burada oyun açarak 4 5 saat boyunca SSD'ye performans vermesini istiyoruz. Bahsedilen bu. SSD dayanıklı hızlı ama yine de bir HDD'ye göre yarı yarıya ömrü var. Neyse tartışmanın alemi yok bütün Dünya SSD'de hem OS hem de oyun kurulmasını tavsiye etmiyor. Ha der ki benim param var. Gider 2 tane biri 120 diğeri 240'lık SSD alır birine sistem diğerine oyun yükler ama oyun oynarken hiçbir performans artışı farkedemez. Sadece oyunlarını HDD değil SSD yüklemiş olur. Zaten eninde sonunda iki tip üründe çöpe gidecek.

Yahu ne kadar abarttınız bu SSD ömür muhabbetini. Bileşen kendi ömrünü sizin düşündüğünüz kadar düşünmüyor. 2 sene sonraya kim öle kim kala. SSD fiyatları zaten düşüşte. Ülke çapında dolar yine fırlamadığı sürece fiyat anlamında SSD daha da erişilebilir olacak.

Yahu ne kadar abarttınız bu SSD ömür muhabbetini. Bileşen kendi ömrünü sizin düşündüğünüz kadar düşünmüyor. 2 sene sonraya kim öle kim kala. SSD fiyatları zaten düşüşte. Ülke çapında dolar yine fırlamadığı sürece fiyat anlamında SSD daha da erişilebilir olacak.

Haklısın. Al 240GB doldur içine oyun oyna keyfini sür senin canın sağolsun. Cana geleceğine mala gelsin..

Haklısın. Al 240GB doldur içine oyun oyna keyfini sür senin canın sağolsun. Cana geleceğine mala gelsin..
Kardeşim bu olayı fazla abartıyorsun, ayrıca HDD'lerin aksine SSD'ler sadece okuma yaptığı zaman ömürleri neredeyse hiç eksilmez. Technopat artık yeterli bütçe varsa bilgisayarda HDD barındırılmasını bile önermiyor. Oyunu SSD'ye kurarsan farkı görüp anlayacaksın, burada hedef oyun içindeki performansı artırmak değil, oyuna girme hızını artırmak ki bu da SSD'nin performansına göre 10 kat kadar daha hızlı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı