120 GB SSD yeterli midir?

Kardeşim bu olayı fazla abartıyorsun, ayrıca HDD'lerin aksine SSD'ler sadece okuma yaptığı zaman ömürleri neredeyse hiç eksilmez. Technopat artık yeterli bütçe varsa bilgisayarda HDD barındırılmasını bile önermiyor. Oyunu SSD'ye kurarsan farkı görüp anlayacaksın, burada hedef oyun içindeki performansı artırmak değil, oyuna girme hızını artırmak ki bu da SSD'nin performansına göre 10 kat kadar daha hızlı oluyor.
Ben ayrıca bir SSD alınıp içine oyun ve kişisel bilgilerin depolanmasına karşı değilim ki.. 120 GB'lık SSD'de sadece sistem yükleyip kullanmak daha sağlıklı diyorum. Yoksa kendi tercihi hayır olamaz denilen bi durum değil hatta 120'nin sonuna kadar doldurup kullansın ne diyebiliriz ki :)

Windows 10 1809, Office 2019, Adobe Acrobat Pro, Adobe Photoshop CC, Cyberlink PowerDVD beşlisi 30GB alan kaplıyor bende. Geri kalan alan size yetecekse yeterlidir. Bence almışken 240GB almak daha iyi olacaktır. En son Ekim'in son haftası format attım.

Bence artık 240GB alınmamalı. Oyun yüklenme süreleri, mekanik diskten kaynaklı takılmalar bir hayli arttı bu dönemlerde. Fakat bütçe yoksa, oyun kurmayacaksanız 120GB'da sizi bir yere kadar idare edecektir. Sadece Windows kurarsanız SSD'ye.

SSD'ler çöp birikimi "garbage collection" yapar. Üstelik bilgisayarı her düzgün kapatmadığında veya elektrik kesintisi, kısa devre gibi olaylarda bozuk sektör üretir. 120 GB. SSD, 120 GB kullanacağın anlamına gelmez. %25, %30'unu boş bırakman gerekir.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı