Çözüldü 12100F ve H610M sistemde çift RAM takınca görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lokmancik

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Kioxia 1tb
Ekran kartı
Gtx1060
Anakart
H610m h
İşlemci
12100f
Gigabyte H610M-H anakart ve 12100F işlemci aldım ve sistemi kurdum ama 2x8 RAM'imi PC'ye taktıgımda görüntü gelmiyordu ve klavye farea güç gitmiyordu.
Tek RAM denedim ve iki RAM'im de çalışıyor, görüntü geliyor. Başta PSU'mun gücünün yetmedigini düşündüm ve PSU değiştim ama yine aynı sorun.
2 RAM'i ayni anda kullaninca goruntu gelmiyor ama PC calisiyor.

Çözüm
Arkadaşımdan denemek için istediğim Dual kit RAM kullandım açıldı, problem RAM farklılığından oluşuyormuş. Eski sistemimde çalıştığından sorun olmaz diye düşünüyordum oluyormuş, şu an tek RAM kullanıyorum çalışıyor.
Gigabyte H610M-H anakart ve 12100F işlemci aldım ve sistemi kurdum ama 2x8 RAM'imi PC'ye taktıgımda görüntü gelmiyordu ve klavye farea güç gitmiyordu.
Tek RAM denedim ve iki RAM'im de çalışıyor, görüntü geliyor. Başta PSU'mun gücünün yetmedigini düşündüm ve PSU değiştim ama yine aynı sorun.
2 RAM'i ayni anda kullaninca goruntu gelmiyor ama PC calisiyor.

Hocam BIOS sıfırlamayı denediniz mi? RAM slotu da arızalı olabilir.

Arkadaşımdan denemek için istediğim Dual kit RAM kullandım açıldı, problem RAM farklılığından oluşuyormuş. Eski sistemimde çalıştığından sorun olmaz diye düşünüyordum oluyormuş, şu an tek RAM kullanıyorum çalışıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı