128 Bit Format Nasıl Atılır?

Thefluen

Centipat
Bilgisayarım Windows 10 64 Bit ben Windows 10 128 Bit'e yükseltmek istiyorum. Ekran kartım 128 Bit'i destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın 128 bit olması ile bunun bir alakası yok. Önemli olan işlemcinin desteği, piyasada bildiğim kadarıyla 128 bit bir işlemci ya da işletim sistemi yok.

Bilgisayarım Windows 10 64 Bit ben Windows 10 128 Bit'e yükseltmek istiyorum. Ekran kartım 128 Bit'i destekliyor.

Ekran kartı bit değeri ve işletim sistemi bit değerleri farklı değerleri ifade ederler.

İşletim sistemi bit değerleri işlemcinizin desteklediği binary digit (bit) yani bir nevi işlem kapasitesini gösterir.

Ekran kartınızdaki bit değeri ise ekran kartı işlemciniz ile ekran kartı bellekleriniz arasındaki veriyolu genişliğidir.

Biri ekran kartının veri yolu, diğeri ise işlemci mimarisi ile alakalı bir durum.
İki defa Windows 10 64 bit kurarsanız Windows 20 128 bit e ulaşırsınız(!)

Youtube'da işlemciden daha çok ekran kartı göze sokulduğu için, Herhalde arkadaşımız sistem ekran kartıyla çalışıyor herşeyi o yapıyor sanıyor. Ekran kartının da 128 bit olduğunu öğrenmiş aa 128 bit ama PC özellikleri 64 bit yazıyor 128 bit ekran kartım ama yükseltmeliyim demiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı