13 ayda eşit ağırlık için ilk 10 bin gelir mi?

Layne Staley

Femtopat
Temelim varla yok arasında. 13 ayım var nasıl çalışmalıyım? Kaç saat çalışmalıyım? 11.sınıf için dershaneye gittim ama pek verim alamadım. Ne tavsiye edersiniz TYT ve AYT için?
Not: Matematik ve fizik, kimya, biyoloji hariç diğer derslerim oldukça iyi.

Çalış. Elinden geleni yap. Bence düzgün çalışma ile 13 ayda rahatça yapılabilecek bir şey.
Şu kadar saat çalış desem hem yapamaycaksın hem de benim o kadar saat çalışmamla senin o kadar saat çalışman bir olmadığı için dediğim miktarın bir anlamı kalmayacak.

Çalış. Elinden geleni yap. Bence düzgün çalışma ile 13 ayda rahatça yapılabilecek bir şey.
Şu kadar saat çalış desem hem yapamaycaksın hem de benim o kadar saat çalışmamla senin o kadar saat çalışman bir olmadığı için dediğim miktarın bir anlamı kalmayacak.

Her insanın kapasitesinin farklı olduğunu biliyorum ortalama ne kadar çalışmalıyım onu sormuştum.

Güzel kardeşim 13 ayda içinden geçemeyeceğin hiçbir şey yok. Bak kendine inan gerisi gelecek. Ben de 32 gün sonra gireceğim sınava. Olumsuzlukları bir tarafa bırakmalısın. Yaparsın. Çok verimli çalışmaya bakın yeter. Yoksa 24 saat çalışsan dahi verimsiz olursa boş oluyor. Az zamanla fazla verim alabilirsin. Hadi iyi çalışmalar.

Eşit ağırlıkta derece yapmak sayısala göre daha kolay, iyi çalışırsan mümkün.
Her insanın kapasitesinin farklı olduğunu biliyorum ortalama ne kadar çalışmalıyım onu sormuştum.
Kapasiteniz ne kadarsa o kadar çalışın; yine de yazın günlük 5-8 saat, okullar açılınca da 6-10 saat arası idealdir son sene için.

Ben kendi adıma konuşayım. Şu an üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. Tam anlamıyla 6 ay çalıştım. 11. sınıfın yaz tatilinde okul kursuna gittim ama çalıştığım söylenemezdi. Ama şu var ki ben sözel öğrencisiyim (okulda EA idim tercih sözel yaptım). Sıralamam ise 3062 okuduğum okuldan pek memnun değilim 1 puan ile ODTÜ kaçınca bir de başvurduğum burs tutmayıp iü de okuyunca insanın hevesi kırılıyor. Bana tavsiye için vb. her zaman yazabilirsin. :D
Şuda var ben harıl harıl hiçbir zaman çalışmadım. Okul hayatım boyunca (tüm yıllar) bir kere sabahladım o da o gün fazla kahve içip uyuyamadığım için :). Sınıfımda ki bazı kişiler gibi okulda her ders test çözme falanda yapmadım, çıkıp dışarı voleybol ben ilk defa 12. sınıfta oynadım (pek sosyal biri olduğum söylenemezdi 11. sınıfa kadar) yine arkadaşlarla ilk defa yine bu yılda satranç odasında sohbet muhabbet etmeye başladım. Senin anlayacağın dışarıdan bakan birinin 'bu çocuk hiç çalışmıyor, okumaz' dediği günlerde ben ilk 3000 yaptım. Akrabalarıma ben en az ilk 5000 yapacağım dediğimde alaycı gözlerle bakıp güldüler 'hadi inşallah' deyip gülmeye devam ettiler. Sen 13 ay günde 4 saat çalışsan hayli hayli yaparsın. ( bir de ben köyde oturuyorum en ufak rüzgarda elektrik kesiliyordu, köye ulaşım 45 dk köy- şehir otobüs yolculuğu oluyordu. Şehiriçi zaten tam bir keşmekeş. Bir de benim son yılımda otobüs saatleri değişti koşa koşa 2 km yol yürüyüp (o çantayla) başka otobüse binip terminalde iniyordum.)

Son düzenleme:
Hone yaptın 10 saat ne çok acı çekicez gibi görünüyor vallahi.

Ben kendi adıma konuşayım. Şu an üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. Tam anlamıyla 6 ay çalıştım. 11. sınıfın yaz tatilinde okul kursuna gittim ama çalıştığım söylenemezdi. Ama şu var ki ben sözel öğrencisiyim (okulda EA idim tercih sözel yaptım). Sıralamam ise 3062 okuduğum okuldan pek memnun değilim 1 puan ile ODTÜ kaçınca bir de başvurduğum burs tutmayıp iü de okuyunca insanın hevesi kırılıyor. Bana tavsiye için vb. her zaman yazabilirsin. :D
şuda var ben harıl harıl hiçbir zaman çalışmadım. Okul hayatım boyunca (tüm yıllar) bir kere sabahladım o da o gün fazla kahve içip uyuyamadığım için :). Sınıfımda ki bazı kişiler gibi okulda her ders test çözme falanda yapmadım, çıkıp dışarı voleybol ben ilk defa 12. sınıfta oynadım (pek sosyal biri olduğum söylenemezdi 11. sınıfa kadar) yine arkadaşlarla ilk defa yine bu yılda satranç odasında sohbet muhabbet etmeye başladım. Senin anlayacağın dışarıdan bakan birinin 'bu çocuk hiç çalışmıyor, okumaz' dediği günlerde ben ilk 3000 yaptım. Akrabalarıma ben en az ilk 5000 yapacağım dediğimde alaycı gözlerle bakıp güldüler 'hadi inşallah' deyip gülmeye devam ettiler. Sen 13 ay günde 4 saat çalışsan hayli hayli yaparsın. ( bir de ben köyde oturuyorum en ufak rüzgarda elektrik kesiliyordu, köye ulaşım 45 dk köy- şehir otobüs yolculuğu oluyordu. Şehiriçi zaten tam bir keşmekeş. Bir de benim son yılımda otobüs saatleri değişti koşa koşa 2 km yol yürüyüp (o çantayla) başka otobüse binip terminalde iniyordum.)

Açıkçası bende hiç sosyal ve ders çalışan biri olmadım tek iyi alışkanlığım çok okumak ve meraklı olmaktı pandemi falan ergenlik aşık oldum reddedildim 3 ay depresyondan çıkamadım Ocak'tan nisana kadar. Saçma sapan şeyler şimdi bir fırsatım var ve en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Tam sosyalleşicez sivilce sorunum vardı ilaç kullandım aylarca özgüvenimi yeni yeni kazanmaya başladım o dönem pandemi patlak verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı