13 Yaş İçin Ağırlık Tavsiyesi

Halil Batır

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 13 kilom 65 boyum 175 yaşıma göre kilom ve boyum fazla ve diğer çocuklara göre daha iriyim yani. Şuanda 4 kg ağırlık ile çalışıyorum. Bir tane siteye bakarak çalışıyorum. Ve 4 kg biseps kası için çalışırken falan az geliyor o yüzden toplam 40 kg si olan ayarlanabilir halter ile dambıl almayı düşünüyorum yani 7.5 kg ile çalışacağım. Ve çalıştığım sitede mesela omuz kası için 2 ve ya 3 hareket ile çalışıyorum 10 ve ya 12 tekrar yapıyorum toplam 3 set çalışıyorum. Yani sorum şu ki bilen kişilere şunu sormak istiyorum. Sizce yaptığım şey doğru mu kilom biseps kası için uygun yani halter ile 7.5 kg'lik dambıl ile çalışmamın bir sakıncası olur mu ve faydası olur mu ?

Sitenin linki : Dambıl Çalışma Programı, Dambıl ile Resimli Vücut Geliştirme Programı, Sağlık

Yardım edebilecek yok mu arkadaşlar.

Bende aynı siteyi kullanarak çalışıyorum. Fazla abartma, Allah korusun, kas yırtılması olur. Ben sabit 5 kg ile çalışıyorum. Yaş 15, boy 1.70, kilo 67. Birde ben zorlasam da bir şey olmaz. 5 senedir sporla uğraşıyorum fazla etki etmez, alışığım. Ama dikkatli ol. Ağırlık altına fazla yatma. Abartmadan, 5-6 kg ile devam et. ;)

Youtube "ağırsağlam" diye bir kanal var ben takip ediyorum sanada tavsiye ederim.

Zorlandığın yerden biraz yükseğini kaldırman gerek.

Ayrıca iyi beslenme gerek. Taşlık etinde 100 gramda 30 gram protein var. Aklında olsun. Protein tozuna gerek kalmıyor. ;)

Ağırsağlam, Kenzo Karagöz ve Egefitness'ı takip et. 2 yıla yakın powerlifting ile uğraşıyorum. Sorun olursa tagliyebilirsin.

Zamanında salonda ağırlık çalışmıştım, o zamanlar 14 yaşındaydım. Bu konuda uzman hocalarım erken yaşta ağırlık kaldırmanın, doğru ve düzgün yapıldığı takdirde sıkıntı olmayacağı ortak görüşündeydi. 7.5 kg'lık dambılın ağır gelebileceğini düşünüyorum.

Arkadaşlar yaşım 13 kilom 65 boyum 175 yaşıma göre kilom ve boyum fazla ve diğer çocuklara göre daha iriyim yani. Şuanda 4 kg ağırlık ile çalışıyorum. Bir tane siteye bakarak çalışıyorum. Ve 4 kg biseps kası için çalışırken falan az geliyor o yüzden toplam 40 kg si olan ayarlanabilir halter ile dambıl almayı düşünüyorum yani 7.5 kg ile çalışacağım. Ve çalıştığım sitede mesela omuz kası için 2 ve ya 3 hareket ile çalışıyorum 10 ve ya 12 tekrar yapıyorum toplam 3 set çalışıyorum. Yani sorum şu ki bilen kişilere şunu sormak istiyorum. Sizce yaptığım şey doğru mu kilom biseps kası için uygun yani halter ile 7.5 kg'lik dambıl ile çalışmamın bir sakıncası olur mu ve faydası olur mu ?

Sitenin linki : Dambıl Çalışma Programı, Dambıl ile Resimli Vücut G
Biri bana öneri yapabilir mi 2009 11 şubatlıyım boy 162 kilo 57.4 şu an 2 şer çalışıyorum dün başladım.Kaç kilo kaldırmalıyım

Scott Herman, Jeremy Ethier, Emir İnalbay, İbrahim Yıldırım, Özgür Gerçel, Ağırsağlam, Gym Kong.
Yaşınız genç ise, "Calisthenics" ile çalışmanızı tavsiye ederim... Chin-up, Dips, Barfiks yaparak vücut ağırlığınızla çalışın hem daha hafif, hem daha çok atletik olacaksınız.
Bir kaç hareketle çoğu kas gruplarınızı çalıştırabilirsiniz. Fitness'e göre daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum...

Son düzenleme:
@Bagiso 2 çok az, çok fazla tekrar yapman gerekir. Onun yerine 5 ile başlayıp üstüne koyarak devam edebilirsin.
ama ilk defa başladım günde 1 saat yapıyorum ve kollar çok ham o bile beni zorluyo.
ama ilk defa başladım günde 1 saat yapıyorum ve kollar çok ham o bile beni zorluyo.
@Bagiso 2 çok az, çok fazla tekrar yapman gerekir. Onun yerine 5 ile başlayıp üstüne koyarak devam edebilirsin.
bence 2 hafta kadar böyle çalışıp 3 ere geçiyim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı