13 yaşında boy nasıl uzar?

Ben ortaokulda iken ortalama boylardaydım. Yani sınıfın erkek boy sırasında 7-8. sıralardaydım. 7.Sınıfta yüzmeye başladım ve her yıl 3-4 ay ara vererek Lise 1 in bitimine kadar devam ettirdim. Türkiye standartlarında boyum olan ben şu an 1.88 boyundayım(ayakkabısız). Tabi ki bu uzama sürecim gerçekleşirken sadece yüzmeye gitmedim. Benim hayatım da her daim spor olmuştur. Yüzmenin yanında futbol,basketbolu da aktif bir şekilde oynamaya devam ettim, ediyorum ve yaşım gereği 1,2 cm daha uzarım diye düşünüyorum. Anlayacağın yüzme boy uzatma konusunda etkili bir spor. Yüzerken bir yandan da diğer sporlarla da ilgilenirsen boyun büyük ihtimalle uzayacaktır. Ancak herkes benim aldığım sonucu alamayabilir. Sonuçta bu işin birde genetik boyutu var, genleri sadece anne ve babadan almıyoruz. Benim dayılarımın boyları da uzundur.
Not : Yaşım 18, babam 1.75, annem 1.68.

Ben ortaokulda iken ortalama boylardaydım. Yani sınıfın erkek boy sırasında 7-8. sıralardaydım. 7.Sınıfta yüzmeye başladım ve her yıl 3-4 ay ara vererek Lise 1 in bitimine kadar devam ettirdim. Türkiye standartlarında boyum olan ben şu an 1.88 boyundayım(ayakkabısız). Tabi ki bu uzama sürecim gerçekleşirken sadece yüzmeye gitmedim. Benim hayatım da her daim spor olmuştur. Yüzmenin yanında futbol,basketbolu da aktif bir şekilde oynamaya devam ettim, ediyorum ve yaşım gereği 1,2 cm daha uzarım diye düşünüyorum. Anlayacağın yüzme boy uzatma konusunda etkili bir spor. Yüzerken bir yandan da diğer sporlarla da ilgilenirsen boyun büyük ihtimalle uzayacaktır. Ancak herkes benim aldığım sonucu alamayabilir. Sonuçta bu işin birde genetik boyutu var, genleri sadece anne ve babadan almıyoruz. Benim dayılarımın boyları da uzundur.
Not : Yaşım 18, babam 1.75, annem 1.68.
benim boyum 1.72 babam 1.83 benim 1.90 olmam gerekiyor hayalim için sizce boy uzatma hareketleri işe yarar mı ? yüzmeye zamanım yok sonuç alanlar varmış baya sağlıklı besleniyorum
Genetik olduğunu düşünüyorum fakat siz 23 yaşında değil miydiniz?
Hayattaki En Güzel Günler Bitti Galiba ?
kusura bakmayın :( kişisel nedenlerden

Çok stres yapmayın. 1.63 başladığım liseyi 1.80 tamamladım. Aynı boyda başladığımız liseyi son sınıfda bana da fark atarak 1.92 bitiren, beni boy komplekslerine sokan bir arkadaşım var maalesef :D

D vitamini, Kalsiyum, TSH, GH büyümede etkili faktörlerdir. Arjinin, büyüme hormonun başat uyarıcılarından birisidir. GH’ın belli saatlerde salgısı pik yapar. 22.00’dan önce uyumalısın. Ayrıca aerobik egzersiz yapman faydalı olur. Yük, halter tarzı şeylerden uzak dur. Basketbol oyna.

Ancak sonuçta bunlar en fazla 15-16 cm fark ettirir. Boy daha çok genetiktir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı