16 yaşında 1.72 m boy nasıl uzar?

Bu her zaman her kişide aynı mıdır acaba? Yani birinin boyu uzarsa diğerinin boyu da illaki uzayacak mı demek?
genelden özele fikir yürütürsek seninde boyun uzatacaktır.
Genelden özele fikir yürütmek: Pek çok emsal ile bir olayı yorumlamak. (Çoğu zenci futbolcu yetenekli. O da yeteneklidir.)

Özelden genelde fikir yürütmek: Bir emsal üzerinden pek çok örneği yorumlamak. (Gördüğüm bir zenci futbolcu çok yetenekliydi, her zenci futbolcu çok yetenekli olmalı.)

Genelden özele fikir yürütmek: Pek çok emsal ile bir olayı yorumlamak. (Çoğu zenci futbolcu yetenekli. O da yeteneklidir.)

Özelden genelde fikir yürütmek: Bir emsal üzerinden pek çok örneği yorumlamak. (Gördüğüm bir zenci futbolcu çok yetenekliydi, her zenci futbolcu çok yetenekli olmalı.)
Peki, iyi akşamlar.

Cidden savunmayın şu tarz konuları artık. Biz bilemeyiz yani senin boyunun yakınlara oranla nasıl olabileceğini, en fazla uzarsın merak etme dostum deyip seni tatmin ederiz bu kadar bunu bilemeyiz belki bir anda 190 olursun belki 175 de kalırsın böyle konu açmanız cidden çocuksu oluyor hayır yani neden boyunu merak edebilirsin ki toplumdan eleştirilmekten korkarsın o yüzden kendininde iyi bir yapıya sahip olmanı istersin bu da zaten büyük problem demektir başka ne nedenle olabilir merak ettim ansızın aklına acaba ne kadar olurum diye bir düşünce gelemez çünkü. (seninle dalga geçmiyoruz dostum sadece takma kafana bu tarz şeyleri herkes kendisini kabul etmeli)

1657662541498.png

Yeni konular

Geri
Yukarı