13 yaşında kas gelişimi boy uzamasını yavaşlatır mı?

Abdullah Eker

Zeptopat
Bugün kas geliştirmeye karar verdim. Yaşım 13, 158 cm boy, 45 kiloyum. 200 squat, 15×2 şınav, 40 mekik çekiyorum. Ayrıca futbolla uğraşıyorum. Yaşıma göre bu rakamlar iyi mi? Bu yaştan kendi ağırlığımla çalışmam boyumun uzamasını yavaşlatır mı?

Minatodr1

Hectopat
Yer
Japan
Bugün kas geliştirmeye karar verdim. Yaşım 13, 158 cm boy, 45 kiloyum. 200 squat, 15×2 şınav, 40 mekik çekiyorum. Ayrıca futbolla uğraşıyorum. Yaşıma göre bu rakamlar iyi mi? Bu yaştan kendi ağırlığımla çalışmam boyumun uzamasını yavaşlatır mı?
Yavaşlatmaz kardeşim, gönül rahatlığıyla yapabilirsin sporunu.

Emirunvrn

Centipat
Kas gelişimiyle boyun hiç bir ilgisi yok. 16 yaşımda 80kg squat yaparken boyum 1.80 di. 1.5 sene geçti squatım 160kg ve boyum 1.86.

Danotella

Decipat
Makaleler
1
Yer
Limburg...
Boy genetiktir. Doktorlar vücudun üstüne ağır yük bindirmediğiniz sürece sıkıntı olmayacağını söylüyor. Ben spora başladıktan 5 ay sonra 5 santim attım. Tabi squatı hafif yapıyorum genede.

56ytytyt

Picopat
Yer
Samsun-Havza-Kocapınar

Boyun kısaymış boy uzatma egzersizleri yap biraz senle aynı yaştayım ve 1.72cm boyum arkadaşlarımda aynı boyunu biraz uzat.

Elontidirax

Picopat
Daha çok vücut ağırlığınızı kullanarak antrenman yapmaya çalışın. Çok fazla hipertrofik egzersizde bulunursanız kemik gelişiminizi yavaşlatmış olursunuz. O yüzden omurga kısmından sizi yere bastıran ağırlıkların altına girmeyin. Siz sanırım anladığım kadarıyla zaten kendi vücut ağırlığınızla egzersiz yapıyorsunuz, bir şey olacağını sanmam.

Son düzenleme:
KS
A

Abdullah Eker

Zeptopat
Daha çok vücut ağırlığınızı kullanarak antrenman yapmaya çalışın. Çok fazla hipertrofik egzersizde bulunursanız kemik gelişiminizi yavaşlatmış olursunuz. O yüzden omurga kısmından sizi yere bastıran ağırlıkların altına girmeyin. Siz sanırım anladığım kadarıyla zaten kendi vücut ağırlığınızla egzersiz yapıyorsunuz, bir şey olacağını sanmam.
Evet. Kendi ağırlığımla çalışıyorum ve hergün squatı 50 diğer antremanları 10 arttırıyorum.

Yeni konular

Yukarı