13 yaşında kas yapmaya başlanır mı?

Dostum tek tavsiyem yaşın bu sporla ilgisinin olmadığıdır, sürekli keşke daha erken başlasaymışım diyorum kendi kendime. Çok ağırlık altına girmeden, ego yapmayıp kendi gücündeki ağırlıklarla çalışarak yavaş yavaş güçlenmeyi dene. Zaten kendin de göreceksin ağırlıklar inanmayacağın seviyelere çıkacak. Ama dediğim gibi ilk öncelikle çok ağırlık altına girme, hareketin esasını öğrenmeye çalış. Boy konusuyla ilgili de ek bir bilgilendirme yapayım; bir eksisi olmaz(eğer kaldıramayacağın ağırlık altına girmeye çalışıp fıtık vb. sorunlara yol açmazsan) hatta tam tersine gelişimine katkıda bile bulunabilir.

Merhaba bu benim düşüncemdir istersen uygulamazsın
1. Öncelikle ilk soruna yanıt vereyim. Bu yaşta şu anlık kas yapmaya çalışma çünkü daha büyüme çağındasın. Fakat istersen yapabilirsin
2. Bu bir öneri. Bunları yapmadan da kas yapabilirsin fakat daha yavaş gelişirsin. Bu olmadanda sağlıklı beslenerek, kendine bir plan uygulayarak, düzenli bir şekilde koşuya çıkarak hedefine ulaşabilirsin.
3. Biraz daha büyüdüğünde (20 - 21 yaşlarında) daha hızlı gelişebilirsin. Dumblelarını sakla ve ilerde tekrar çalış
Bu mesajı okuduğun için teşekkürler Umarım Yardımcı olmuşumdur
Demir Altunbay tarafından

Geri
Yukarı