13 yaşında kas yapılır mı?

Daha fazla  
Herkese merhaba, 13 yasinda kendimi savunmak icin kas yapmayi dusunuyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Sadece karin kasi ve kol kasi olsa bile yeter. Yasim 13, boyum 1,65 ve kilom 70 (kas degil kiloluyum).

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, 13 yasinda kendimi savunmak icin kas yapmayi dusunuyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Sadece karin kasi ve kol kasi olsa bile yeter. Yasim 13, boyum 1,65 ve kilom 70 (kas degil kiloluyum).
Yapılmaz kendini savunmak için adres boks karete muaytai gibi sporlar ayrıca yaşında küçük git futbol basketbol oyna bisiklet sür

Kendini savunma amaçlı kas yapılmaz. Kaslar sadece optiktir vücut geliştirme sporunda. (Şimdi doğruya doğru.) O yaş ta vücut geliştirme için erken. Bence eğer çevrende yapılıyorsa BJJ güreş gibi grappling dövüş sporları daha iyi olur.

Kendini savunmak istiyorsan bjj gibi sporlara bak ama yumruk tarzı istiyorsan boks tarzı sporlara bak, evde kendi vücut ağırlığınla çalışabilirsin, ege fitnessin videoalrı avr.

Yeni konular

Geri
Yukarı