13 yaşında sanayide çalışmak nasıldır?

569992

Decipat
Selam. Şu an 8. sınıfa gidiyorum. LGS sınavına girdikten sonra çalışmak istiyorum sanayide. Biraz zayıfım. Çalışma nedenim ise telefon, üst kıyafet alacağım bir de ekran kartı ve RAM almak istiyorum. Bilgisayarımı hızlandıracağım. Size birkaç soru soracağım.

1- Sanayide bana ağır işler verileceğini biliyorum ama çok fazla da vermezler diye düşünüyorum. Verirler mi sizce?
2- Ne kadar para verirler sizce?
3- Sanayide sabahtan akşama kadar kalır mıyım veya sabah gidip akşam 18-19 gibi evde olur muyum? Küçüğüm diye erken salarlar mı?
4- Sanayide beni ezerler mi küfrederler mi, asıl beni döverler mi?
5- Eğer sanayide çalışma başka yerde çalış diyorsanız nerede çalışmalıyım? Berberci vs.

Biliyorum çok saçma sorular sordum. Bunları size sormamam gerek ama çok heyecanlıyım ne olur diye. Belki aranızdan tecrübeli abiler bana biraz bilgi verirler.😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Şu an 8. sınıfa gidiyorum. LGS sınavına girdikten sonra çalışmak istiyorum sanayide. Biraz zayıfım. Çalışma nedenim ise telefon, üst kıyafet alacağım bir de ekran kartı ve RAM almak istiyorum. Bilgisayarımı hızlandıracağım. Size birkaç soru soracağım.

1- Sanayide bana ağır işler verileceğini biliyorum ama çok fazla da vermezler diye düşünüyorum. Verirler mi sizce?
2- Ne kadar para verirler sizce?
3- Sanayide sabahtan akşama kadar kalır mıyım veya sabah gidip akşam 18-19 gibi evde olur muyum? Küçüğüm diye erken salarlar mı?
4- Sanayide beni ezerler mi küfrederler mi, asıl beni döverler mi?
5- Eğer sanayide çalışma başka yerde çalış diyorsanız nerede çalışmalıyım? Berberci vs.

Biliyorum çok saçma sorular sordum. Bunları size sormamam gerek ama çok heyecanlıyım ne olur diye. Belki aranızdan tecrübeli abiler bana biraz bilgi verirler.😊
YouTuber ol.(ciddiyim)

Babam orada çalışmıştı bir ara konuşmuştuk yazın belki bende çalışabilirim diye ama sonra vazgeçtim.
1- dükkanı temizlik yapıyorsun olursa çay, istediği alet vb. getiriyorsun.
2- babam haftada 100-200 dedi ama yabancıysa değişebilir belli olmuyor fiyatlar.
3- sabah erkenden akşam geç çıkıyorsun
4- evet gerekirse döverler.
5- berberci iyi seçim.

Merhaba. Bende tam olarak yaşadığını yaşadım. Şu an kuyumcu atölyesinde çalışıyorum.
Ağır işler vermezler, genelde senden beklentileri düşük olur ama birkaç aya yükselir.

1- Çok az para verirler, ben haftalık 200 lirayla başladım.
2- Sabahlayabilirsin ve 18-19 da eve gitmek senin için çok erken sayılabilir. Küçüksün diye seni 3- erken salabilir ama.
4- Sana küfrederler ama asla ezmezler. Eğer gerçekten çok kötü bir hata yapmazsan asla dövmezler.
5-Bence sanayide çalışma eğer bir tanıdığınız veya akrabanız varsa kuyumcu da çalış derim. Ayrıca babanın mesleğini yapmakta çok mantıklı.

İyi günler

Geri
Yukarı