13500HX 90-100 derece arası çalışıyor

CPU R7 7735HS.
GPU RTX 4060.

Varsa Turbo modu kapat performansa al.

Hocam aynı bilgisayarı kullanıyorum oyunların çoğunda performans modunda kullanıyorum Turbo mod aşırı sesli oluyor ve verdiği performansa değmiyor sizde de öyle mi?

Pump out olur. PTM 7950 ve sıvı metal harici macunlar işe yaramıyor laptoplarda.

Thermal Grizzly'nin pump out yapmayan viskozitesi yüksek macunu var mı?

Undervolt kilidi yok ama çoğu zaman BIOS'tan kapalı oluyor ve BIOS'larda kilitli oluyor. Benim BIOS'um kilitli olduğu için undervolt yapamıyorum.

Bende undervolt yapabiliyorum onda sorun yok ama bugün gözümü karartıp açtım kasayı bu HP'nin stok termal macunu yok olmuş bildiğiniz. Ben de iyice temizleyip Noctua NT-H1 sürdüm güzelce sonra kapattım. Fanları grilleri falan da temizledim. Şu an cillop gibi çalışıyor Cinebench R23'te multicore 14371(100 derece) alırken 15521(80-85 derece) almaya başladım.

Olay temizlik ve macunmuş. Merak edenler için bir detayı belirteyim ben laptopu kapatıp ilk açtığımda uzun süre güç ışığı yanmasına rağmen ekran gelmedi sonrasında CMOS resetleyecegini söyledi ok dedim ve normal açıldı korkmayın ilk anda ekran gelmezse.

Asıl soru laptop ne? Aşırı yüksek geldi bana sıcaklıkların, benim işlemcim 75-80 civarında geziyor Auto fandayken.
Monster muhtemelen. Piyadada tek i5 13500HX o satıyor bildiğim.

Monster soğutma blokları gayet iyidir hatta fiyatına göre fazla iyi ama macun kalitesi çok kötüdür. MX4 kullanıyorlardı en son. Dizüstünde MX4 mü kullanılır ya.

İdeal termal macunla güzelce işi çözersiniz. Çözemezseniz Undervoltage denemeniz lazım.

Bende undervolt yapabiliyorum onda sorun yok ama bugün gözümü karartıp açtım kasayı bu HP'nin stok termal macunu yok olmuş bildiğiniz. Ben de iyice temizleyip Noctua NT-H1 sürdüm güzelce sonra kapattım. Fanları grilleri falan da temizledim. Şu an cillop gibi çalışıyor Cinebench R23'te multicore 14371(100 derece) alırken 15521(80-85 derece) almaya başladım.

Olay temizlik ve macunmuş. Merak edenler için bir detayı belirteyim ben laptopu kapatıp ilk açtığımda uzun süre güç ışığı yanmasına rağmen ekran gelmedi sonrasında CMOS resetleyecegini söyledi ok dedim ve normal açıldı korkmayın ilk anda ekran gelmezse.
HP'nin i5 13500HX'li modeli mi var?

OMEN varmış bunu ilk defa gördüm. Neyse ki yine benzer durum. Güzel termal macun PTM 7950 yada HX de garanti için sıvı metal tercih edilebilir.

Monster muhtemelen. Piyadada tek i5 13500HX o satıyor bildiğim.

Monster soğutma blokları gayet iyidir hatta fiyatına göre fazla iyi ama macun kalitesi çok kötüdür. MX4 kullanıyorlardı en son. Dizüstünde MX4 mü kullanılır ya.

İdeal termal macunla güzelce işi çözersiniz. Çözemezseniz Undervoltage denemeniz lazım.

HP'nin i5 13500HX'li modeli mi var?

OMEN varmış bunu ilk defa gördüm. Neyse ki yine benzer durum. Güzel termal macun PTM 7950 yada HX de garanti için sıvı metal tercih edilebilir.
https://www.hp.com/tr-tr/products/laptops/product-details/2101667011

Pump out olur. PTM 7950 ve sıvı metal harici macunlar işe yaramıyor laptoplarda.

Pump out da biraz şans işi. Macunu nasıl sürdüğünüze de bağlı. Parmağınıza streç film takıp ince bir tabaka sürerseniz iyi sonuç alırsınız. Macunu boca edince hepsi pump yapıyor maalesef.

Arkadaş NT-H1'i güzel sürebilirse işini görür. Laptoplar için önerilen macunlardan ama pump yapmayacağının garantisini veremem. Macun alabilirim diyorsan Pullsar pulwark bold veya regular bakabilirsin. PTM7950 de iyi ama AliExpress'den falan alman gerekiyor. Amazonda varmış ama fiyatı baya tuzlu.

Geri
Yukarı