13500HX 90-100 derece arası çalışıyor

Eyvallah son kısımda şunu sordum cihaz servise gittiğinde ısınma için bir sorun bulamamışlar miydi onun için bir yazılım güncellemesi filan yok muymuş onu sordum bakalım bugün Amazon'daki PTM'den sipariş vereceğim ben de umarım her şey iyi gider :) oda konusunda sıkıntı yok ben fanları biraz yüksek calistirarak şu anda bile 88 89 aralığında performans modunda CS2 oynayabiliyorum bu işlemden sonra muhtemelen 78 82 arasını görürsem çok iyi olur.
Bu ısınma problemi macunlarından kaynaklanıyor mesela yeni legionlar ptm7958 ile geliyor ya da roglad sıvı metal ile ama HP daha yakalayamadı bu trendi. Yazılımsal olarak da zaten cpuyu biostan kilitliyor HP, normalde 175 watt çekmesi gereken CPU 130w limitli ona rağmen ısınıyor. Termal macun olarak diş macunu kullanmaları ve pump-out etkisi de cabası.

Bu ısınma problemi macunlarından kaynaklanıyor mesela yeni Legion'lar PTM7958 ile geliyor ya da roglad sıvı metal ile ama HP daha yakalayamadı bu trendi. Yazılımsal olarak da zaten CPU'yu BIOS'tan kilitliyor HP, normalde 175 watt çekmesi gereken CPU 130W limitli ona rağmen ısınıyor. Termal macun olarak diş macunu kullanmaları ve pump-out etkisi de cabası.

Siz anakartla ilgili sorun mu yasadiniz neden servise yolladınız hocam ben şanslı kesimdeyim galiba ağır oyunlar oynamama rağmen henüz bir terslikle karşılaşmadım.

Siz anakartla ilgili sorun mu yasadiniz neden servise yolladınız hocam ben şanslı kesimdeyim galiba ağır oyunlar oynamama rağmen henüz bir terslikle karşılaşmadım.

BIOS kilitlendi bende. Ekran aniden siyah oldu ve güç ışığının dahili klavyenin ışıkları komple gitti ama arkada PC çalışmaya devam ediyordu ve USB'ler açıktı. Bor şekilde kapattım gönderdim servise BIOS atıp 3 günde geri yolladılar ve nedense benim PTM'yi de bakım yapıyoruz ayağına değiştirmişler.

BIOS kilitlendi bende. Ekran aniden siyah oldu ve güç ışığının dahili klavyenin ışıkları komple gitti ama arkada PC çalışmaya devam ediyordu ve USB'ler açıktı. Bor şekilde kapattım gönderdim servise BIOS atıp 3 günde geri yolladılar ve nedense benim PTM'yi de bakım yapıyoruz ayağına değiştirmişler.

Çok soru sordum ama beni bayağı aydınlattınız çok teşekkür ederim linkteki ürünü alıyorum. Amazon.com.tr

Geri
Yukarı