13600KF ve RTX 4070 sistem nasıldır?

mertbaskan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem almak istiyorum. Aşağıdaki gibi revize ettim. 4070'i 1080p için i5 13600K besler mi? Yoksa i7 işlemci mi almalıyım? Bu arada sadece 1080p için istiyorum ve Intel dışında işlemci düşünmüyorum.

Dosya Ekleri

• PC TEKNOPAT.png
    PC TEKNOPAT.png
    186,7 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
13600KF 4080i bile besler hiç endiseniz olmasin.

Peki Windows için ikinci M.2 SSD girişine takacağım M.2 SSD hızında çalışır mı? Burada hızını değişik göstermiş.

Evet besler, ayrıca 4070'in hakkı 2K.

Biliyorum ama yüksek FPS istiyorum.

İşlemci yeterli ama anakartı değiştirmeni tavsiye ederim o fiyata Z690 veya Z790'ler var.

Anakartın çok fazla bir etkisi olur mu ki?

Dosya Ekleri

• anakart.png
    anakart.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 57
Anakartın çok fazla bir etkisi olur mu ki?

Z serisi bir anakart almadıktan sonra, çarpan kilitleri açık işlemci almanın pek anlamı yok, seçtiğiniz modelin güç besleme fazları Z serisi kadar değil ama yeter diye düşünüyorum model olarak da yüksek modellerden ama o kadar para vermişken bir Z serisi anakart daha çok yakışırdı.

Hala almadıysanız bu fiyata 4070 olmamış gibi. 4080'li bir şeyler deneyebiliriz isterseniz. 3 gibi eve döneceğim yardımcı olurum isterseniz.

Z serisi bir anakart almadıktan sonra, çarpan kilitleri açık işlemci almanın pek anlamı yok, seçtiğiniz modelin güç besleme fazları Z serisi kadar değil ama yeter diye düşünüyorum model olarak da yüksek modellerden ama o kadar para vermişken bir Z serisi anakart daha çok.

Z serisine çevireceğim.

Hala almadıysanız bu fiyata 4070 olmamış gibi. 4080'li bir şeyler deneyebiliriz isterseniz. 3 gibi eve döneceğim yardımcı olurum isterseniz.

Peki bu sistem 1080p için nasıldır?

Son düzenleme:
Z serisine çevireceğim.

Peki bu sistem 1080p için nasıldır?

1080p için kendim 7600X ve 4070 kullanıyorum ama 4070'in direk kart olarak hakkı 2K'dır bence. Tabii 360Hz monitörünüz varsa ve FPS oyunları oynuyorsanız sabit 500FPS alırsınız bu sistemle en az. Ama dediğim gibi fiyatı çok uçuk geldi bana. Nereden alıyorsunuz öğrenebilir miyim?

1080p için kendim 7600X ve 4070 kullanıyorum ama 4070'in direk kart olarak hakkı 2K'dır bence. Tabii 360Hz monitörünüz varsa ve FPS oyunları oynuyorsanız sabit 500FPS alırsınız bu sistemle en az. Ama dediğim gibi fiyatı çok uçuk geldi bana. Nereden alıyorsunuz öğrenebilir miyim?

Amacım yüksek FPS almak o yüzden 4070 alacağım.

Geri
Yukarı