13900k için sıvı soğutma tavsiyesi

Yer
sakarya/akyazı
Daha fazla  
Anakart
Msi carbon ddr5 z790
Arkadaşlar ozellile 13900k kullanan var ise tecrübesini paylaşırsa sevinirim.
8 bin TL'ye Corsair 420mm LCD ekranlı sıvı soğutma alacaktım lakin fiyat 12 bine yukseldi. Soğutma konusunda garanti olsun soğuk çalışsın işlemci diye 420 alacaktim lakin fiyat artışındsn dolayı 360 bakmak durumundayım. Bu işlemciyi soğuk tutacak sağlam 360mm LCD ekranlı sıvı soğutma öneriniz nedir?

Ama bence LCD ekran için o parayı vermek çok da gerekli değil

Msi iyi 12 taksit e fazla fark ta koymuyor zamlanmadan daha fazla alayım onu ya
Soğuk tutar dimi 13900k yı

Bu ürün nasıl arkadaşlar olmadı bunu alayım soğutur mu 13900k yi

Msi iyi 12 taksit e fazla fark ta koymuyor zamlanmadan daha fazla alayım onu ya
Soğuk tutar dimi 13900k yı

Bu ürün nasıl arkadaşlar olmadı bunu alayım soğutur mu 13900k yi
Veya bu

Son düzenleme:
Arctic 420mm modelini tercih edebilirsiniz:

Arctic Liquid Freezer II 420 RGB - Çok uyumlu hepsi bir arada CPU AiO'su soğutucu, RGB, verimli PWM kontrollü pompa, fan hızı: 200-1900 RPM, LGA1700 uyumlu - Siyah Amazon.com.tr

Hocam kafam çok takıldı ya 360mm soğutur mu 13900k yı yoksa 420mm şart mı?

Arctic 420mm modelini tercih edebilirsiniz:

Arctic Liquid Freezer II 420 RGB - Çok uyumlu hepsi bir arada CPU AiO'su soğutucu, RGB, verimli PWM kontrollü pompa, fan hızı: 200-1900 RPM, LGA1700 uyumlu - Siyah Amazon.com.tr
Hocam kafam çok takıldı ya 360mm soğutur mu 13900k yı yoksa 420mm şart mı

Oyun amaçlı kullanacağım reis

İşlemciyle ne yaptığınızla alakalı

720mm alsan dahi asla soğutamazsın o işlemciyi. Ya delid yapman lazım ya da sıvı metal kullanman lazım.

LT/LS 720 alabilirsin F/P olarak.

Neden hocam sıkıntılı mı işlemci 360 alıp dediğinizi yapsam olur mu yoksa 420 şart mı bildiğim kadarıyla zor soğuyan işlemci ama o kadar da değildir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun amaçlı kullanacağım reis

Neden hocam sıkıntılı mı işlemci 360 alıp dediğinizi yapsam olur mu yoksa 420 şart mı bildiğim kadarıyla zor soğuyan işlemci ama o kadar da değildir diye düşünüyorum.
Render veya çoklu işlemlerde asla soğutamazsın o işlemciyi yeterli değil çünkü. Ama oyun oynamak için alacaksan kule tipi soğutucu bile yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı