14.000 TL bütçeye laptop+masaüstü mü yoksa sadece laptop mu alınmalı?

Bütçe
12.000-14.000 TL

DrOetker

Kilopat
Yer
Bursa
12-14 bin civarı bütçem var. AAA oyunlar da oynuyorum. Rekabetçi FPS oyunları ve yüksek FPS merakım asla yok. Arada laptop da lazım oluyor ama laptopta DotA tarzı orta ayar oyunları oynasam yeter, fazlası için gerekince GeForce NOW kullanabilirim. Sizce 10k civarı sistem toplayıp orta ayar bir de laptop almak mı mantıklı? Yoksa direkt tüm parayla 14K civarına 3060'lı bir laptop almak mı? Bu sene laptopum olmadığı için 9-10 kere mağdur oldum. Şimdi ise masaüstü sistemimi kardeşime vereceğimden yeni sistem toplayacağım. 4-5 sene idare edecek bir çözüm arıyorum.
Örnek olarak seçenekleri taslak şeklinde atayım.(karar verilmiş sistemler değiller sadece açıklama örnek verme amaçlı.)
Ya da.

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 hafta süren şehirdışı seyahatlerim oluyor hocam senede 7-8 kere. Bilgisayarsız kalıyorum.

Anladım hocam ekran kartı markalarını da araştırayım o halde teşekkürler.
Belki tablet almayı düşünebilirsiniz. Çünkü bütçenize göre çok güzel, uzun yıllar kullanbileceğiniz masaüstü bilgisayarlar var. Veya ileri bir tarihte uygun fiyatlı bir dizüstü alabilirsiniz. Para kolay kazınılmadığı için aslında bu öneriyi yapıyorum. Çünkü bugün almadığınız 14k'lık bilgisayarın seneye 18k olmayacağının garantisi yok. Hazır ulaşabiliyorken daha performanslı bir bilgisayar alabilirsiniz. Örneğin şu bilgisayar: TD500 7T10-3070Ti | Game Garaj
3070ti ekran kartı barındırıyor. Biostar ve palit gibi firmaların ürünlerini çok fazla kişi kullanıyor forumda. Bu zamana kadar büyük sorunlar çıkardıklarını söyleyen kimseye denk gelmedim. Fiyat performans ürünleri olarak görebilirsiniz.

Belki tablet almayı düşenibilirsiniz. Çünkü bütçenize göre çok güzel, uzun yıllar kullanbileceğiniz masaüstü bilgisayarlar var. Veya ileri bir tarihte uygun fiyatlı bir dizüstü alabilirsiniz. Para kolay kazınılmadığı için aslında bu öneriyi yapıyorum. Çünkü bugün almadığınız 14K'lık bilgisayarın seneye 18k olmayacağının garantisi yok. Hazır ulaşabiliyorken daha performanslı bir bilgisayar alabilirsiniz. Örneğin şu bilgisayar: TD500 7T10-3070Ti | Game Garaj
3070 Ti ekran kartı barındırıyor. BIOSTAR ve Palit gibi firmaların ürünlerini çok fazla kişi kullanıyor forumda. Bu zamana kadar büyük sorunlar çıkardıklarını söyleyen kimseye denk gelmedim. Fiyat performans ürünleri olarak görebilirsiniz.

Katılıyorum.

Hocam çok rekabetçi oyunlar oynamıyorsunuz anladığım kadarıyla zevkine oynayan bir insansınız gibi. 12 bin TL civarlarında güzel bir laptop alabilirsiniz. Laptoplardan neredeyse hiç anlamam ama bu güzel gibi geldi bana.

Buda güzel bir şeye benziyor. https://www.hepsiburada.com/asus-ro...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000A7V5R

Belki tablet almayı düşünebilirsiniz. Çünkü bütçenize göre çok güzel, uzun yıllar kullanbileceğiniz masaüstü bilgisayarlar var. Veya ileri bir tarihte uygun fiyatlı bir dizüstü alabilirsiniz. Para kolay kazınılmadığı için aslında bu öneriyi yapıyorum. Çünkü bugün almadığınız 14K'lık bilgisayarın seneye 18k olmayacağının garantisi yok. Hazır ulaşabiliyorken daha performanslı bir bilgisayar alabilirsiniz. Örneğin şu bilgisayar: TD500 7T10-3070Ti | Game Garaj
3070 Ti ekran kartı barındırıyor. BIOSTAR ve Palit gibi firmaların ürünlerini çok fazla kişi kullanıyor forumda. Bu zamana kadar büyük sorunlar çıkardıklarını söyleyen kimseye denk gelmedim. Fiyat performans ürünleri olarak görebilirsiniz.

Hocam çok böyle 3070 Ti'lık oyunlar oynayacağımı sanmıyorum. Şu an kullandığım 980 Ti bile işimi fazlasıyla görüyor. Yüksek ayarlarda 1080p 45-60FPS alsam 4-5 sene işimi görür. Tabletler seyahatlerde oyun ve diğer ihtiyaçlarımı karşılamayacağı için minimum seviyede de olsa laptop ihtiyacım olacak. Taşınabilir ITX kasa tarzı sistem toplama fikri var aklımda ancak bu konuda da hiçbir fikrim yok.

Bu modelin ekran kartı kaç Watt ve ısınma durumu nasıl acaba hocam? Sadece 8 GB RAM takviyesiyle 4-5 sene oyun işlerini görür mü acaba?
Hocam çok rekabetçi oyunlar oynamıyorsunuz anladığım kadarıyla zevkine oynayan bir insansınız gibi. 12 bin TL civarlarında güzel bir laptop alabilirsiniz. Laptoplardan neredeyse hiç anlamam ama bu güzel gibi geldi bana.

Bu da güzel bir şeye benziyor. https://www.hepsiburada.com/asus-ro...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000A7V5R

12.300 civarlarına 2060'lı laptop vardı bu ayar ekran kartı da 4-5 sene oyunlarda yeterli olur mu acaba emin olamadım.

Hocam fiyatı da çok uygun, herhangi bir kötü tarafı yoksa bu şu ana kadar en mantıklı gelen seçenek oldu. Bu fiyatta alternatifsiz bir ürün gibi. Eksi yönü var mı sizce? Bir de RAM'ler 4x2GB yazılmış bir forumda, doğru mu acaba?

Maalesef ki doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı