Masaüstü mü laptop mı alınmalı?

Taylan Dinler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar merhaba, önümüzdeki aylarda (Eylül ya da mart) gibi elime toplu bir para geçecek. Ve o parayla bilgisayar almak istiyorum fakat babam ileride üniversite okursan şehir dışına çıkmak zorunda kalacaksın laptop al bence diyor. Bense laptoplar ısındığı için masaüstü bilgisayar almak istiyorum hem daha performanslı ve daha ucuza daha iyi parçalar taktırabiliyorsunuz. 2 sene sonra üniversite sınavına gireceğim için babam bir yandan haklı ama 16k verdikten sonra o laptopun kasması gerçekten çok zoruma gider. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, önümüzdeki aylarda (Eylül'ya da mart) gibi elime toplu bir para geçecek. Ve o parayla bilgisayar almak istiyorum fakat babam ileride üniversite okursan şehir dışına çıkmak zorunda kalacaksın laptop al bence diyor. Bense laptoplar ısındığı için masaüstü bilgisayar almak istiyorum hem daha performanslı ve daha ucuza daha iyi parçalar taktırabiliyorsunuz. 2 sene sonra üniversite sınavına gireceğim için babam bir yandan haklı ama 16k verdikten sonra o laptopun kasması gerçekten çok zoruma gider. Sizce ne yapmalıyım?

Hocam masaüstü alıp 2 yıl kullandıktan sonra satıp laptop almak nasıl olur acaba aklıma bir anda geldi.

Arkadaşlar merhaba, önümüzdeki aylarda (Eylül'ya da mart) gibi elime toplu bir para geçecek. Ve o parayla bilgisayar almak istiyorum fakat babam ileride üniversite okursan şehir dışına çıkmak zorunda kalacaksın laptop al bence diyor. Bense laptoplar ısındığı için masaüstü bilgisayar almak istiyorum hem daha performanslı ve daha ucuza daha iyi parçalar taktırabiliyorsunuz. 2 sene sonra üniversite sınavına gireceğim için babam bir yandan haklı ama 16k verdikten sonra o laptopun kasması gerçekten çok zoruma gider. Sizce ne yapmalıyım?

Ben laptop severim laptoplar artık soğutmayı çözdüler en kötü soğutucu alırsınız.

2 sene uzun bir süre yakın gelecekte Laptop gerçekten taşınabilirlik olarak bir işinize yaramayacaksa gereksiz olur. 2 sene sonra bugün aldığınız Laptop miyadını bile dolduracak olabilir.

Şehir dışı + Üniversite ortamı için sağlamından Laptop al.
Zaten ileride pek vakit bulamayacaksın, çoğunlukla iş için kullanırsın.
Şu an yaşın gereği "vakit bulunca oyun oynarım" heyecanıyla almayı planlıyorsun ama cidden yaşın ilerleyince oyun oynayasın gelmeyecek.

Not: Baban haklı...

Laptoplar kendi kendine direkt performans kaybina uğramıyor, soğutması düzgün bir model alıp güzel kullanırsanız sıkıntı çıkmaz. Asıl kötü olan durum upgrade edilmemesi. @Kvtlu bir anda aklıma geldi kısmına güldüm, kötü bir şey yok :D

Geri
Yukarı