14.000 TL bütçeye laptop+masaüstü mü yoksa sadece laptop mu alınmalı?

Bütçe
12.000-14.000 TL

DrOetker

Kilopat
Yer
Bursa
12-14 bin civarı bütçem var. AAA oyunlar da oynuyorum. Rekabetçi FPS oyunları ve yüksek FPS merakım asla yok. Arada laptop da lazım oluyor ama laptopta DotA tarzı orta ayar oyunları oynasam yeter, fazlası için gerekince GeForce NOW kullanabilirim. Sizce 10k civarı sistem toplayıp orta ayar bir de laptop almak mı mantıklı? Yoksa direkt tüm parayla 14K civarına 3060'lı bir laptop almak mı? Bu sene laptopum olmadığı için 9-10 kere mağdur oldum. Şimdi ise masaüstü sistemimi kardeşime vereceğimden yeni sistem toplayacağım. 4-5 sene idare edecek bir çözüm arıyorum.
Örnek olarak seçenekleri taslak şeklinde atayım.(karar verilmiş sistemler değiller sadece açıklama örnek verme amaçlı.)
Ya da.

Son düzenleyen: Moderatör:
12-14 bin civarı bütçem var. AAA oyunlar da oynuyorum. Rekabetçi FPS oyunları ve yüksek FPS merakım asla yok. Arada laptop da lazım oluyor ama laptopta DotA tarzı orta ayar oyunları oynasam yeter, fazlası için gerekince GeForce NOW kullanabilirim. Sizce 10k civarı sistem toplayıp orta ayar bir de laptop almak mı mantıklı? Yoksa direkt tüm parayla 14K civarına 3060'lı bir laptop almak mı? Bu sene laptopum olmadığı için 9-10 kere mağdur oldum. Şimdi ise masaüstü sistemimi kardeşime vereceğimden yeni sistem toplayacağım. 4-5 sene idare edecek bir çözüm arıyorum.
Örnek olarak seçenekleri taslak şeklinde atayım.(karar verilmiş sistemler değiller sadece açıklama örnek verme amaçlı.)
Ya da.

Ben olsam masaüstü artı laptop alırım.

Sinerji Redsea Ryzen 5 3500X 16GB 500GB NVMe M.2 SSD RTX2060 [Gaming PC] veya Laptop'a daha fazla bütçe ayirilmak isteniyorsa bu alınabilir.

Aquarius 5A-RTX2060 | Game Garaj Böyle de bir sistem var daha hesaplıya ama kalitesi hakkında bir bilgim yok hocam.

Sadece dizüstü almak bana daha mantıklı geliyor.

4-5 sene her türlü işimi görüp başımı ağrıtmayacak laptop önerebilir misiniz acaba?

Aquarius 5A-RTX2060 | Game Garaj böyle de bir sistem var daha hesaplıya ama kalitesi hakkında bir bilgim yok hocam.

4-5 sene her türlü işimi görüp başımı ağrıtmayacak laptop önerebilir misiniz acaba?

SSD ve işlemci yükseltmesi gerekli INNO 3D markasının ürünleri ve ekran kartları ile hiç hoş şeyler duymadım.

Bütçeyi bölmek bence mantıklı değil. En kötü sıfır dizüstü 5-6K'dan başlıyor artık. Ben olsam direkt masaüstü alırdım. Dizüstüne neden ihtiyacınız var?

2-3 hafta süren şehirdışı seyahatlerim oluyor hocam senede 7-8 kere. Bilgisayarsız kalıyorum.

SSD ve işlemci yükseltmesi gerekli INNO 3D markasının ürünleri ve ekran kartları ile hiç hoş şeyler duymadım.

Anladım hocam ekran kartı markalarını da araştırayım o halde teşekkürler.

Geri
Yukarı