14 yaş için 172 boy normal mi?

Acayip uzunsun lise son sınıfda 2 metre falan olursun
Yanlış bilgi ben 12 yaşımda 1.76 boyundayım o zaman bende 2.30 olucam abartmayalım hocam

Bu yaşlar için o boylar normal değil ki, bu kadar umursamaya da gerek yok. Eminim çubuk kraker gibi görünüyorlardır.
Hocam birinin moralini düzelteceğim diye başkasının kalbini kırıyorsun bende 1.76'yım senin dediğin kadar zayıf değilim ama diğer insanlar kendi istemiyor çubuk kraker olmayı

Yanlış bilgi ben 12 yaşımda 1.76 boyundayım o zaman bende 2.30 olacağım abartmayalım hocam

Hocam birinin moralini düzelteceğim diye başkasının kalbini kırıyorsun bende 1.76'yım senin dediğin kadar zayıf değilim ama diğer insanlar kendi istemiyor çubuk kraker olmayı

Abartma sanatını duydun mu hocam

Boyunuz gayet normal, 14 yaşımın yarısında falan 1,72 olmuştum, okulda daha uzun kişiler vardı ama genel olarak insanlar ile boyum aynıydı veya 1-2 cm uzunlardı. Okulda sizinle dalga geçeceklerinden falan korkuyorsanız, korkmanıza gerek yok. (Zaten boyun kısa diye dalga geçen insanlardan uzun durun.)
Not: Genelleme yaparak konuştum, 1,80 olan insanlar da vardı.

Hepinize merhaba arkadaşlar, olayı kısaca özetleyim sizden sorularınızı isteyeceğim başlıkta yazdığı gibi lise 1'e geçecek 14 yaşında bir çocuğum yaşıtlarım yazın durmadan boy atarken ben 170 - 172'lerde kalmış birisiyim ve öz güvenim şu anda yerlerde ve kafaya çok takıyorum. Size sormak istiyorum sizce lise 1'de sorun yaşar mıyım? Sosyallik hakkında sıkıntı yaşar mıyım? Ya da sizce gelecekte de boy atabilir miyim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Sen kısa değilsin, okuldaki çocuklar uzun.

Hepinize merhaba arkadaşlar, olayı kısaca özetleyim sizden sorularınızı isteyeceğim başlıkta yazdığı gibi lise 1'e geçecek 14 yaşında bir çocuğum yaşıtlarım yazın durmadan boy atarken ben 170 - 172'lerde kalmış birisiyim ve öz güvenim şu anda yerlerde ve kafaya çok takıyorum. Size sormak istiyorum sizce lise 1'de sorun yaşar mıyım? Sosyallik hakkında sıkıntı yaşar mıyım? Ya da sizce gelecekte de boy atabilir miyim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Ego tatmini için açılmış bir konu olarak yorumladım. 14 yaşında 1.70 boy gayet normal. Hatta fazla bile. Daha doğrusu, ergenliğe ne kadar erken girersen o kadar erken uzarsın. Genellikle erkekler kızlara göre daha geç ergenliğe girdikleri için daha geç uzarlar.

Geri
Yukarı