14 Yaş İçin Boy Uzatma Önerileri

"Ağırlık çalışma, sqaut, deadlift yapma" diyenler olmuş. Keşke insanlar halk arasında duydukları şeyleri birazcık araştırma zahmetinde bulunsalar. Bana haltercileri örnek verecek olursanız, diyelim ki biri uzun biri kısa 2 çocuk halter sporuna başladı. Kısa olan bu sporda daha avantajlı olduğu için devam edecek ama uzun olan bırakacak. Jokeyler kısa oldukları için at binmek boy kısaltıyor diyebilir miyiz? Doğru formda yapacağın hiçbir egzersizin boyunun uzamasına olumsuz bir etkisi olmaz. Basketbol da boy uzatmaz. Uzun boylular basketbol oynar. Düzgün beslenip düzenli uyursan ulaşabileceğin maksimum boya ulaşırsın. Postürünü düzeltmen de daha uzun gözükmeni sağlar.
Vücut Geliştirme Boy Uzamasını Engeller mi?
Egzersiz ve Boy Uzunluğu
Ağırlık Çalışmak Boyu Kısaltır Mı?
Çocuklar için Fitness ve Beslenme Tavsiyeleri (-15 yaş)
Ağırlık Çalışmak Boy Uzamasını Etkiler mi? Çocuklar ve Ağırlık Çalışması

Basketbol ve yüzme sporlarıyla ilgilen ağırlık çalışma, beslenmene de dikkat et. 20 yaşına kadar boyun uzar.
Ağırlık çalışmakla boy büyümemesinin ilişkisi yoktur. Kaslar geliştikçe eklemler ve kemikler de ona göre gelişir. Ağırlık kaldırıyoruz diye boyumuz aşağı mı inecek? Evet yüzme işe yarar ama erken yaşta ve düzenli olarak yaparsan. Basketbol ile de boyu uzayan hiç görmedim.

Ağırlık çalışmakla boy büyümemesinin ilişkisi yoktur. Kaslar geliştikçe eklemler ve kemikler de ona göre gelişir. Ağırlık kaldırıyoruz diye boyumuz aşağı mı inecek? Evet yüzme işe yarar ama erken yaşta ve düzenli olarak yaparsan. Basketbol ile de boyu uzayan hiç görmedim.

Yanlış bilgi edinmişsin.

Yanlış bilgi edinmişsin.
12 yıldır spor yaparım ve araştır kimin yanlış bildiğini. Yüzme de tüm kas ve eklemlerin çalışır. Basketbolda sadece itici kasların ve eklemlerin çalışır. Sürekli çalışan eklem ve itici kasın geliştiği nerede görülmüş?

12 yıl spor yapmışsın bir özgüven yok, profil fotoğrafın bile yok. İnsanların kafasını karıştırma. Yanlış bildiğini doğru anlatmaya çalışıyorsun. Komik duruma düşüyorsun.

Geri
Yukarı