14 yaşında 2. el alım satımdan para kazanılır mı?

Efsane2512

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetten yeni PC almak için alım satım yapacağım fakat tabii ki sermaye lazım, anneme diyorum evde 2 tane tablet var satayım izin vermiyorlar, milletin çocukları bakkalda çırak oluyor para kazanıyor, sende işe gir para kazan diyor, fakat benim babam kesinlikle o parayı kendisine alır. Anladınız siz. Anneme diyorum babam kendine alır, tableti satalım ticarette iyi para var diyorum 14 yaşındayım diye beni kandırırlar sanıyor, internette 800 TL'ye GTX 950 var ona iyi bir işlemci falan alıp iyi fiyat biçerdim, sizce annemi nasıl ikna ederim? Ya da ticaret dışında neye yönelebilirim, gidip otoyolda su satamam sonra insanlar size üstten bakıyor, yazılım öğrenebilirim, sanırım uygulama yapıp satan varmış, onu yapabilir miyim?

Bu yaşta yapabileceğin tek şey bakkalda berberde falan çırak diye çalışmak. Annen haklı, güvenlerini kazanman için biraz büyümen lazım.

Paraya ne ihtiyacın var onu da anlamış değilim ama.

İfadelere bak XD.

Son düzenleme:
Sen elindeki her şeyi satıp kendince alttan parça toplayıp satmak istiyorsun ama bunun bazen haftalar sürdüğünü unutuyorsun. Haftalar geçtikten sonra istediğin fiyatın altında satıyorsun ve bakıyorsun ki hiç bir şeye değmiyor. Sen sermayesiz gelir bulmaya çalış. Bir fikrim yok. Şu devirde 14 yaşındaki çocuğa okul dışı gel çalış 1000 tl vereyim aylık derler EN FAZLA. Yazılım merakın varsa öğrenmeni tavsiye ederim. Şimdi gelir elde etmesen bile ileride çok rahat olursun.

Arkadaşlar internetten yeni PC almak için alım satım yapacağım fakat tabii ki sermaye lazım, anneme diyorum evde 2 tane tablet var satayım izin vermiyorlar, milletin çocukları bakkalda çırak oluyor para kazanıyor, sende işe gir para kazan diyor, fakat benim babam kesinlikle o parayı kendisine alır. Anladınız siz. Anneme diyorum babam kendine alır, tableti satalım ticarette iyi para var diyorum 14 yaşındayım diye beni kandırırlar sanıyor, internette 800 TL'ye GTX 950 var ona iyi bir işlemci falan alıp iyi fiyat biçerdim, sizce annemi nasıl ikna ederim? Ya da ticaret dışında neye yönelebilirim, gidip otoyolda su satamam sonra insanlar size üstten bakıyor, yazılım öğrenebilirim, sanırım uygulama yapıp satan varmış, onu yapabilir miyim?

Hocam Minecraft sunucularında itemler çok güzel para ediyor. Roblox'ta birkaç oyun para itemleri ediyor, Valorant'ta sadece rankı açılmış hesaplar para ediyor, Growtopia diye bir oyunda DL muhabbeti falan var tam bilmiyorum. Bu tür oyunları kasıp satabilirsiniz ama eğer vaktiniz bol ise yazılım öğrenin derim. Bionluk ve Fiverr gibi yerlerde güzel işler var ama bu süre uzayabilir. Oyunda item kasmanız da uzun sürecektir sadece yaptığınız iş farklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa bilgisayarın kötü olsa dahi şuan bir alanda kendini geliştirsen 2 3 yıl sonra zaten emin ol aklındaki bilgisayarın çok daha iyisini alırsın bende senin yaşında bilgisayar almak için uğraşıyordum elimdeki çoğu oyuna yetmiyordu kendimi de ekstradan geliştirmedim 18 yaşındayım 2 ay işte çalıştım anca kendime bir şey alabildim bana kalırsa kendini istediğin bir alanda geliştir ilk para kazanamayabilirsin fakat ilerde bunun ekmeğini yersin.

Bana kalırsa bilgisayarın kötü olsa dahi şu an bir alanda kendini geliştirsen 2 3 yıl sonra zaten emin ol aklındaki bilgisayarın çok daha iyisini alırsın bende senin yaşında bilgisayar almak için uğraşıyordum elimdeki çoğu oyuna yetmiyordu kendimi de ekstradan geliştirmedim 18 yaşındayım 2 ay işte çalıştım anca kendime bir şey alabildim bana kalırsa kendini istediğin bir alanda geliştir ilk para kazanamayabilirsin fakat ileride bunun ekmeğini yersin.

Arkadaşın dediği çok doğru yapacağınız en iyi yatırım kendinize verdiğiniz eğitimdir iyi çalışın bu yaşta zaten ileride çok rahat yaşarsınız eğer düzgün çalışır iseniz.

Dostum daha 14 yaşındasın 900 TL ile başlayıp al sat yapa yapa istediğin bilgisayarı alman çok zor çok emek gerektirir. Annenleri bu konuda ikna edemezsin zaten 14 yaşındasın tabii ki sana bu konularda güvenemezler. Tabletleri kullanıyorsanız satmana izin vermemeleri çok doğal. 14 yaşında zengin değilsen istediğin bir bilgisayarın olmaz zaten. Takma kafana büyüyünce alırsın ama zaten oyun oynama isteğin bu kadar olmaz. Şu an internetten para kazanma ihtimalin çok düşük hatta yok. Yazılım öğrensen bile ha diye para kazanamayacaksın. Para kazanmak zor dostum.

bursluluk sınavı var ona girebilirsin kazanırsan aylık 1100 lira falan alırsın. bunla ister al sat yap ister 12 taksitle pc al geri kalanını ailen ödesin.kazanmak için çalışman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı