14 yaşında birinin, kıza aşık olduğunu söylemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dünyada gezilecek bin ton yer yaşanacak 40-50 senemiz var ama biz okumak, çalışmak ile meşgulüz.

İnsan bu makine değil. Azıcık merhamet ve şefkat lazım. Ders, sınav, LGS bu böyle uzar gider.
-her ne kadar kulak arkası da edecekseniz de-

Ne arkadaş biliyorum, dersleri 90 olan insanlar. 3 günlük ilişki için hayatını karartanı gördüm. Kafasını duvarlara vuranları gördüm. Ama siz gözü karartmışınız bile.

Neyse bu tür konularda fazla kaldım. Geleceği gördükçe üzülüyorum.

Ergenlik çağı, ben de o dönemdeyim :)
Karşı cinse ilginin artması normal bir şey. Başta da dediğim gibi ergenlik çağı.

Seviyorsan aç konuş bence :D

Ne arkadaş biliyorum, dersleri 90 olan insanlar. 3 günlük ilişki için hayatını karartanı gördüm. Kafasını duvarlara vuranları gördüm. Ama siz gözü karartmışınız bile.

Neyse bu tür konularda fazla kaldım. Geleceği gördükçe üzülüyorum.
Ben de robot bir neslin yetişmesine üzülüyorum.

O yaştaki hormonların fazla aktif çalışmasından kaynaklanıyor. Büyüdüğünde derslerde öğrenemediğin her bilgi için kendine küfredeceksin.
Derslerin bir işe yaradığını düşünmüyorum. Müfredat çok kaba ve gereksiz bilgilerle dolu, eğitimin amacı saf bilgiyi verip kafada şekillenmesini sağlamak ancak şuanki sistem yuvarlak düşünüyorsan onu kesip kare yapıyor.

Ben de robot bir neslin yetişmesine üzülüyorum.
Robot nesli aileler yetiştiriyor boş insanların çocuğu olunca maalesef çocukta boş oluyor.

Derslerin bir işe yaradığını düşünmüyorum. Müfredat çok kaba ve gereksiz bilgilerle dolu, eğitimin amacı saf bilgiyi verip kafada şekillenmesini sağlamak ancak şuanki sistem yuvarlak düşünüyorsan onu kesip kare yapıyor.

Robot nesli aileler yetiştiriyor boş insanların çocuğu olunca maalesef çocukta boş oluyor.
Ailenin etkisi büyük tabii. Fakat yardım aldığı kişilerde yanlış yönlendiriyor.

Ailenin etkisi büyük tabii. Fakat yardım aldığı kişilerde yanlış yönlendiriyor.
Kişinin karakterine göre çevresi olur düşüncesindeyim ve 12. sınıfta okurken 9. sınıfları gördükçe üzülüyordum ancak bir şey yapamayacağımı derslerine girince fark ettim. Aile terbiyesi almamış ahlaktan yoksun tabiri caizse "mal" bir toplum yeşeriyor. Artık olay çöplükte elmas aramaya döndü çıksa çıksa 3-5 tane hayırlı ve "farklı" düşünen insanlar çıkar.

Klasik şeyler gibi ben de ergenlik der geçerim. Ileride o kişi hayatında bile olmayacak bence. Ne aşklar gördük de sensiz olmaz diyenleri bir süre sonra ayrılıp gidenleri. Biri yorumda yazmış ileride çalışmadığın dersler için üzüleceksin diye ona katılıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı