Kilo Alırken Kas Yapmak

Sen gerçekten bunu mu anladın ;)) güldüm vallahi güldüm. Abicim bilim diye bişey var git bir diyetisyene tüm hastanelerde mevcut metabolizmanı, kol çapını, bacak çapını ölçsün VKE ne baksın nedir ne değildir yağ oranın metabolizma yşın günlük kaç kaloriye ihtiyacın var baksın ona göre program yapsın. Dengeli beslenme demek sadece sabah öğle akşam yemek değildir senin vücudunun günlük ihtiyacı olan protein, yağ ve karbonhidratın dengeli olmasıdır. Yani %20 pn %40 kh %40 yğ olabilir veya küçük değişiklikler olur. Sağlık personeli dışında beslenme ÜRÜNÜ kullanmayın. İçeriğini bilmediğiniz ürün kullanmayın. İlla protein istiyorsan SAĞLIK BAKANLIĞI tarafından onaylanmış ürünler var onlara yönelin.

Ben bunu anladım demek istemedim bu yorumu neye göre yaptınız merak ediyorum. Öğrenci olduğum için spor yapamayacağımı söyledim ve bu yöntemle ne kadar faydası olacağını öğrenmek için söyledim.

O yorumu onun üzerinde karar verdiğin mesaj için yazdım ama görmemiş olabilirsin. Spor yapmanı da söylediğimi hatırlamıyorum sadece beslenme konusunda uzman birine danışmanızı söyledim. Çünki daha içinde protein olduğunu bilmeyen ama protein tozu kullanma gainer kullan diyen var. Bu nedenle ki doğru yönlenmen fizyolojin için önemli diye düşünüyorum, yok ne gereği var dersen o ayrı.

Sizi anlıyorum, doktorlara çıktım daha önce kan testi, yağ oranı vs. bütün testleri yaptılar bana. Yağ oranım düşük çıktı ve kanımdaki şeker miktarı az mış. Yağ ve şeker ye dediler bol bol bende öyle yaptım ama faydasını görmedim hala. Sonra diyetisyene çıktım ve mama dedikleri ilaçtan yazdılar 4 koli ondan kullandım oda etki etmedi. Son çare olarak bu yöntemi deneyeceğim tabiki sporumuda ihmal etmeyeceğim, buda olmazsa artık kendimden şüphe duyarım :)

Ek besin işin kolayına kaçmak biraz
Wendler 5 3 1 programı var harika iş çıkarıyor ve temel güç programı.
uygulayın farkı göreceksiniz.

Enteral beslenme günlük beslenmenize ek olarak verilmiştir. Günlük kalori ihtiyacınızı alırken onuda almanız gerekmekte ama kalori hesaplamasını nasıl yaptılar bilmiyorum ama ensure plus 310 kcal onun yerine ensure2cal olabilirmiydi? Oda 400 kcal daha az sıvı ile daha çok kalori ayrıca yanına abound da olsaydı kas yapma hızınız artarmıydı danışmak lazım bir diyetisyene.

Enteral beslenme günlük beslenmenize ek olarak verilmiştir. Günlük kalori ihtiyacınızı alırken onuda almanız gerekmekte ama kalori hesaplamasını nasıl yaptılar bilmiyorum ama ensure plus 310 kcal onun yerine ensure2cal olabilirmiydi? Oda 400 kcal daha az sıvı ile daha çok kalori ayrıca yanına abound da olsaydı kas yapma hızınız artarmıydı danışmak lazım bir diyetisyene.

Bilmiyorum diyetisyen birkaç tane doktorun onayıyla bu ilacı yazdı bana. İlaçlar bittikten sonra tekrardan kontrole gitme fırsatım olmadı ama tatilde tekrar gidip bir program ayarlatacağım kendime.

O zaman şöyle yapabilirsin internetten yediğin yemeklerin ve içeceklerin kalorisini bir bak ve diyetisyene gidene kadar kilonu ve boyunu(uzarmı bilemem;) bir yere not al işin daha kolay olur. Günlük beslenme ile almış olduğun kilo ve enteral beslenme yada diyet programı ile alacağın kilo arasındaki farkı çok rahat takip edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı