14 yaşında kodlamaya nasıl başlanır?

Yazılım mühendisi olmak istiyorum yani sanırım para kazanmak için.

Hangi alanda urun gelistirmek istiyorsun amac derken para degil yani. Mobil mi, web mi, Windows mu, iOS mu, oyun mu, cloud mu yoksa veri bilimi mi yani cok alan var. Yasin genc oldugu icin pek cok dile soyle bir bakip hangisinin hosuna gittigine gore de ilerleyebilirsin illa 1 alanda takili kalacaksin diye bir sey yok.

Bu işe para için başlayacaksan hiç başlama. Çünkü ilerde "Başlarım böyle işe" deyip bırakabilirsin. Çevremde çok gördüm.
Nasıl başlama konusuna gelirsek; bir yazılım dili öğrenmeden önce algoritmayı çözmeli bunun yanında ufaktan İngilizce çalışman yeterli olacaktır.

Bu işe para için başlayacaksan hiç başlama. Çünkü ileride "başlarım böyle işe" deyip bırakabilirsin. Çevremde çok gördüm.
Nasıl başlama konusuna gelirsek; bir dil öğrenmeden önce algoritmayı çözmeli bunun yanında ufaktan İngilizce çalışman yeterli olacaktır.

Arkadaşada yazdığım gibi tekrar yazayım "yazılım mühendisi olmak istiyorum evet ama yani kendi web sitemi oyunumu programımı yapmak çok iyi olurdu en azından aileme gösterebileceğim bir şey olurdu ve benimle gurur duyarlardı." ama tavsiyen için çok teşekkür ederim ve bir sorum daha olacak algoritmayı çözmemde yardımcı olacak bir web site kurs tarzı tavsiye ettiğiniz bir şey var mıdır?

Arkadaşada yazdığım gibi tekrar yazayım "yazılım mühendisi olmak istiyorum evet ama yani kendi web sitemi oyunumu programımı yapmak çok iyi olurdu en azından aileme gösterebileceğim bir şey olurdu ve benimle gurur duyarlardı." ama tavsiyen için çok teşekkür ederim ve bir sorum daha olacak algoritmayı çözmemde yardımcı olacak bir web site kurs tarzı tavsiye ettiğiniz bir şey var mıdır?
Ben okuldayken bir oynatma listesi ile çözmüştüm. Yani bu kişiden kişiye değişir. Tavsiyem yazılı ve yabancı kaynak olacaktır ama İngilizce seviyen o kadar ileri olmadığı için (dalga geçmek için demedim) kendine uygun olacak bir kaynağı bulmanı tavsiye ederim.
Ben bu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
liste ile çözdüm. Bu normalde oynatma listesi.

Ortada henüz bir programlama dil yokken nasıl kurs önerilebilir ki? Önce kendine ilerlemek istediğin alana göre bir dil seçmen lazım.

Ortada henüz bir programlama dil yokken nasıl kurs önerilebilir ki? Önce kendine ilerlemek istediğin alana göre bir dil seçmen lazım.

Oyun yazmayı istemediğimi biliyorum ve diğer şeylerede baktığımda sanırım web site yazmak istiyorum en iyisi o olurdu kendi programımı yapmakta çok güzel olurdu fakat sanırım web site yapmak istiyorum çok hoş geliyor.

Oyun yazmayı istemediğimi biliyorum ve diğer şeylerede baktığımda sanırım web site yazmak istiyorum en iyisi o olurdu kendi programımı yapmakta çok güzel olurdu fakat sanırım web site yapmak istiyorum çok hoş geliyor.

O zaman HTML, CSS ve JavaScript öğren.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de bunların alanı var. Front End ve Back End olarak. Sen hangisini istiyorsun?

Geri
Yukarı