14 yaşında nasıl boy uzatılır?

Arkadaşlar, 14 yaşımdayım. 3 ay sonra 15'e gireceğim ama boyum 169. Pandemiden önce 6 santimetre uzadım fakat pandemiden beri ne ayak boyum ne vücut boyum uzuyor. 1.75 boyu geçmek istiyorum. Nasıl uzayabilirim?

Vücudunun iki tarafını arabaların arkasına iple bağla, arabaların hareket etmesi sonucu uza (!). Böyle konular açmasa kimse keşke. Biliyor herkes cevabı, ya uzarsın ya uzamazsın. Basketbol falan oyna, süt iç, erken yat. Bu kadar işte bunu sen de biliyorsun. Kimse seni gelip de çekerek falan uzatamaz.

Kardeşim boy yaşla ve genetikle alakalıdır. Mesela senin bu konuyu 16-17 yaşlarında açman gerekir. Çünkü bu yaşlarda boy sürekli değişir.

Dostum yorma kendini boş ver anlamıyor. Tamam 1.98 olursun de geç rahatlasın psikolojik olarak öyle istiyor arkadaş yalan söylememizi istiyor sanırım.

Arkadaşlar, 14 yaşımdayım. 3 ay sonra 15'e gireceğim ama boyum 169. Pandemiden önce 6 santimetre uzadım fakat pandemiden beri ne ayak boyum ne vücut boyum uzuyor. 1.75 boyu geçmek istiyorum. Nasıl uzayabilirim?
Şunu söylemek istiyorum kısasın ben 12 yaşındayım ve 161 boyum var.

Vücudunun iki tarafını arabaların arkasına iple bağla, arabaların hareket etmesi sonucu uza (!). Böyle konular açmasa kimse keşke. Biliyor herkes cevabı, ya uzarsın ya uzamazsın. Basketbol falan oyna, süt iç, erken yat. Bu kadar işte bunu sen de biliyorsun. Kimse seni gelip de çekerek falan uzatamaz.

@Yrtzz12 Hocam kötü yanıt vermek istemezdim. Ben böyle biri değilim ve insanları üzmeye, kalplerini kırmaya dayanamam. Böyle bir konuşma yaptığım için özür dilerim, bu aralar biraz sinirliyim zaten ve forumda hep böyle konular açılıyor ondan böyle bir yanıt verdim.

Uyku düzenine dikkat et ben de 14 yaşındayım pandemiden sonra uyku düzenimi bozdum, boy uzamam uyku düzenimi düzeltene kadar neredeyse durdu,10 ayda 1cm anca uzadım. Boyum 1.76.

Geri
Yukarı