14 yaşında kas yapılır mı?

Gerçekler neyse onları yazacağım kardeşim 14 yaşındasın vücudun gelişme sürecinde bu spor için erken yüzme futbol basketbol gibi sporlar senin için en iyisi ama yok ben seni dinlemem ben yapacağım diyorsan da vücudunda hormonlar henüz az 17 yaşından itibaren hormonlar tavan yapar yani dolayısıyla bu yaşta alacağın verim azdır gelelim yağ yakarken kas yaparmıyım sorusuna yapamazsın birşeyi yakarken yapamazsın yaparken yakamazsın ilk başta bulk yapar büyürsün hem yağ kem kas kazanırsın sonra diyet yaparsın fazla yağları yakarsın daha çok detaylı anlatmıyorum çünkü anlamazsın henüz ben anlayacağın dilde olayı özetledim gerisi senin tercihin

Gerçekler neyse onları yazacağım kardeşim 14 yaşındasın vücudun gelişme sürecinde bu spor için erken yüzme futbol basketbol gibi sporlar senin için en iyisi ama yok ben seni dinlemem ben yapacağım diyorsan da vücudunda hormonlar henüz az 17 yaşından itibaren hormonlar tavan yapar yani dolayısıyla bu yaşta alacağın verim azdır gelelim yağ yakarken kas yaparmıyım sorusuna yapamazsın birşeyi yakarken yapamazsın yaparken yakamazsın ilk başta bulk yapar büyürsün hem yağ kem kas kazanırsın sonra diyet yaparsın fazla yağları yakarsın daha çok detaylı anlatmıyorum çünkü anlamazsın henüz ben anlayacağın dilde olayı özetledim gerisi senin tercihin
Nerden çıkardın bulk cut efektif olması için var vücuda yeterli protein ve karbını verdiğin sürece kaslarına hasarı verdiysen kasların büyür bunun o an yağ almak yada vermekle alakası yok ikisi çok alakasız yağ ile karbonhidratı yada şekeri karıştırma.

Nerden çıkardın bulk cut efektif olması için var vücuda yeterli protein ve karbını verdiğin sürece kaslarına hasarı verdiysen kasların büyür bunun o an yağ almak yada vermekle alakası yok ikisi çok alakasız yağ ile karbonhidratı yada şekeri karıştırma.
Kas kütlesi nasıl artar ? Kilo alımı ile kas da bir kilodur yağda eğer günlük kalori ihtiyacından az yersen kilo alamazsın verirsin dolayısıyla kas kütlesi artmaz sadece yağ yakılır bir miktarda kas yakılır kas kütlesi bulk ile yapılır kalori fazlası ile yapılır

Kas kütlesi nasıl artar? Kilo alımı ile kas da bir kilodur yağda eğer günlük kalori ihtiyacından az yersen kilo alamazsın verirsin dolayısıyla kas kütlesi artmaz sadece yağ yakılır bir miktarda kas yakılır kas kütlesi bulk ile yapılır kalori fazlası ile yapılır.

Kalori fazlası ile değil yeterli hasar protein amino asitler ve yeterli karb düzeyi ile yapılır.

Bende 14ümde başladım şu an 15'im. Bana kattıgı en önemli şey 55kg bir cubuktan 63kg ye gelmem kaslarımın belirginleşmesi ama bu sporun sıkıntılı yanları da çok bel agrısı, sakatlanma mesela ben şu an 2haftadır yatıyorum dirsekte tenisçi dirsegi denilen kemik sakatlanmış o yüzden böyle bir yanıda var senin tercihin.
Bel ağrının sebebini farkında mısın? Bide dirseğini nasıl sakatladın gözünü seveyim yapma kendine böyle şeyler.

Geri
Yukarı