14 yaşında nasıl kilo alınabilir?

Moonstar_ka

Centipat
Daha fazla  
14 yaşıma girdim gireceğim. 39 kiloyum. 165-170 boyum var, kilo alamıyorum. Direk zarganayım. Ne yaparsam kilo alırım? Bayağı bir şey denedim bir işe yaramadı.

14 yaşıma girdim gireceğim. 39 kiloyum. 165-170 boyum var, kilo alamıyorum. Direk zarganayım. Ne yaparsam kilo alırım? Bayağı bir şey denedim bir işe yaramadı.

Bol ekmek tüket, kalorili beslen. Ve gerekiyorsa pis beslen fastfood gibi abur cuburlar tüket. Cips, kola ne varsa göm. Sürekli yemek ye işte.

39 deli gibi düşük. Hemen bir doktora görün ve bunu ailen ile paylaş. Bana günlük yemek programını söylersen sana göre bir şey diyebilirim.
gitmiştim zaten temiz çıktı, babam genetik diyor.
yemek programı da sabah yumurta yiyorum ve 4 ekmek ortalama yiyorum. Öğlen ve akşam da yeşillik(pırasa, ıspanak v.s.) yiyorum.

Bol ekmek tüket, kalorili beslen. Ve gerekiyorsa pis beslen fastfood gibi abur cuburlar tüket. Cips, kola ne varsa göm. Sürekli yemek ye işte.
teşekkür ederim

39 deli gibi düşük. Hemen bir doktora görün ve bunu ailen ile paylaş. Bana günlük yemek programını söylersen sana göre bir şey diyebilirim.
görmüştüm bi ara protein tozu v.s kullanıyorlardı ben onu kullanmıyorum belirteyim dedim

Yaş ilerledikçe zaten kilo problemi yavaşca ortadan kalkıcak, gün içinde yiyebildiğin kadar ye birazda üstüne git, bende aynıydım. Sakın kilo alıcam diye saçma saçma işlere girişme ilerde o kiloyu veremezsin, gereğinin üstünde beslen geçer zamanla.

Yaş ilerledikçe zaten kilo problemi yavaşca ortadan kalkıcak, gün içinde yiyebildiğin kadar ye birazda üstüne git, bende aynıydım. Sakın kilo alıcam diye saçma saçma işlere girişme ilerde o kiloyu veremezsin, gereğinin üstünde beslen geçer zamanla.
çok teşekkür ederim

Geceleri yemek yemek kilo aldırabilir ve hızlı yemeye çalış genelde hızlı yiyince tam sindirilmemiş olur böylece kilo alınabilir.

Bence de fastfood tüketmeyi seviyorsanız yiyebilirsiniz ama sırf kilo almak için sağlıksız gıdalara yönelmek çok akıl kârı değil. Eğer ki sağlığınız da bir sıkıntı yoksa , sorun olmayacaksa çok dert etmeyin. Bir spor salonuna gidebilir aynı zamanda diyetisyen desteği alabilirsiniz.

Geceleri yemek yemek kilo aldırabilir ve hızlı yemeye çalış genelde hızlı yiyince tam sindirilmemiş olur böylece kilo alınabilir.

Peki yaparım, çok sağ ol.

Bence de fastfood tüketmeyi seviyorsanız yiyebilirsiniz ama sırf kilo almak için sağlıksız gıdalara yönelmek çok akıl kârı değil. Eğer ki sağlığınız da bir sıkıntı yoksa, sorun olmayacaksa çok dert etmeyin. Bir spor salonuna gidebilir aynı zamanda diyetisyen desteği alabilirsiniz.

Fast food zaten yiyorum da diyetisyeni hiç düşünmemiştim. Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 17 yaşında olmama rağmen çok çok zayıfım. Tamamen hareketsiz ve pisboğaz bir yaşam tarzına sahibim. Yine de kilo alamıyorum. Annem de babam da gençliklerinde çok zayıflarmış. Nedeni bu.

Seninki de benzer bir durum. Genetiğinde ne varsa, %70 osundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı