14 yaşında vücut geliştirmek

xSatsujin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, bu aralar nedense vücudumu geliştirme hevesi geldi 9'a gidiyorum ve yaşıma göre biraz düşüğüm güç konusunda. Sabah 50 şınav, 50 mekik akşam 50 şınav 50 mekik çekiyorum. 2-3 dakika barfiks çubuğuna asılıyorum, çekebildiğim kadar çekiyorum. Bu benim için yararlı mıdır?

Vücut ağırlığıyla dayanıklılığını geliştirirsin, kas yapmak istiyorsan 12-15 tekrar yapabileceğin ağırlıklara girmelisin, ek olarak protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmelisin, yaşın çok uygun tam da büyüme hormonunun zirvede olduğu yıllar.

50 şınav çekiyorsun çekmesine de nasıl çekiyorsun? Göğsün yere değiyor mu mesela?

Futbol'a ve Basketbol'a gidiyordum, ondan dolayı nasıl çekileceğini biliyorum çünkü eskiden çok ama çok fazla çektiriyorlardı bize. Ek olarak yere değirmiyorum ama yere çok yakın oluyorum. Nasıl anlatacağımı bilemedim.

Gerçekten bu işi ilerletmek istiyorsan beslenmene düzen getirip fitnessa gideceksin.

Maxlarınız nedir hocam meraktan soruyorum.
Hocam 7 aydır yapıyorum genetiğim hiç iyi değil. 😂
Squat PR : 70KG
Sumo Deadlift PR : 50KG
Bench PR : 40KG
Sumo Deadlift formum yeni yeni oturdu ağırlık artırmıyordum. Videolarımı paylaşabilirim hocam isterseniz?
Çok fazla cips vb yemiyorum. Babam ve annem genellike tavuk ve et yapıyor. Genelliklede hamur işi yiyorum.
Sporcu be! Senin net Fitness'a gitmen gerekiyor.

Bence sağlam, virüs tedbirlerini iyi alan bir spor salonuna yazıl eğer salona para vermek istemiyorsan youtube'da ege fitness, ağır sağlam gibi kanalların evde antrenman videoları var onlara bakarak gerekli ekipmanları satın al en az 300 400 tl gözden çıkartman gerekebilir. O zaman emin ol çok kısa sürede vücut ağırlığına oranla daha fazla sonuç alırsın. Ayrıca beslenmeyi unutma bu işin %60-%70'i tamamen beslenmeyle alakalı. "Karın kası mutfakta yapılır" aslında çok doğru bir cümle.

Hocam 7 aydır yapıyorum genetiğim hiç iyi değil. 😂
Squat pr: 70kg
Sumo deadlift pr: 50kg
Bench pr: 40kg
Sumo deadlift formum yeni yeni oturdu ağırlık artırmıyordum. Videolarımı paylaşabilirim hocam isterseniz?

Sporcu be! Senin net Fitness'a gitmen gerekiyor.

Peki Fitness'a nereden başlamam gerekiyor hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı