14000TL altı laptop önerisi

15 inç 115W 17 inç 80 W diyolar hocam yani 15 almak daha mantıklıyımış nedeninin tam anlamıyorum ama benim de kafamı karıştırdı bu durum
Legion 10750h modelleri 85w, Ryzen 4800h modeli ise 115w. Ancak 17.3 inç olan ryzenli modeli 85w mi açıkçası bilmiyorum. Benim bildiğim ryzenli modeller 115w. Ancak öyleyse bile ya büyük ekran düşük watt ya da küçük ekran yüksek watt tercih edilecek aradaki bin lira fark da tabi düşünülür.
Evet hocam ama şunu atlamayalım. MUX’lu laptop ancak darboğaz varsa daha çok performans verir. Sonuçta MUX mantığı ekrana görüntüyü entegre kart yerine harici karttan verip işlemci kullanımını düşürmek. %99 GPU kullanımında MUX açsak ne fark edecek ve bu modellerde darboğaz söz konusu değil zaten. Yani aşırı cpuya abanan oyunlarda 5fps arttırır o kadar bilemiyorum hocam ben dikkat etmezdim alırken.

Ben de diyorum ki darboğaz yoksa MUX switch ile ne yaparsanız yapın fps arttıramazsınız. %99 GPU kullanımında MUX da açsanız %99 olacak. Dahili ekran kartı işlemciden yediği için hafif darboğazlı laptoplarda MUX işe yarıyor. Ama yeni modellerin hepsinde işlemciler tam besliyor zaten.
Bizzat kendi tecrübemi paylaşıym öyleyse:
İ7 10750H + Rtx 2060 85w + mux switch--> Fifa 21 ultra 200 fps, cyberpunk ultra+rtx+dlss performans 60fps, cs go ultra 300 fps civarı
Ryzen 5800H+rtx 3060 115w + mux yok--> Fifa 21 ultra 170-175 fps, cyberpunk ultra+rtx+dlss performans 50-55 fps, cs go ultra 250fps civarı.
Sandığınız gibi her oyunda 5 fps fark ettirmiyor.

Son düzenleme:
Hocam bu fiyat aralığında şu an için Lenovo'dan iyisi yok. Benim gönderdiğim iki cihazdan birini alın sonra da bana dua edin:)
ALLAH senden razi olsun aldim 1 ay gecti her iyun 100 fps.
Bugun için sıkıntı yok ama 2-3 sene sonra? Biriyle hala 60 fps oynayabileceksin. 12.500'e muxlu rtx 2060 varken gidip de 15-16'ya muxsuz cihaz almam.
Biraz daha baktim biraz baskalariyla görüstük.
Bu ve hp omen önerdiler bende bunu aldim mc 1k Fps bile çikti. Mux cidden fark ediyormuş. Tekrardan saol.

Son düzenleme:
ALLAH senden razi olsun aldim 1 ay gecti her iyun 100 fps.

Biraz daha baktim biraz baskalariyla görüstük.
Bu ve hp omen önerdiler bende bunu aldim mc 1k Fps bile çikti. Mux cidden fark ediyormuş. Tekrardan saol.
Sevindin hocam bu cihazı tercih edip memnun kalmanıza. Çoğu kişi bilmeden benchmark sitelerinde falan gezip bakıyor bu daha iyi o zaman öneriye yazıym diyor. Tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın.

Geri
Yukarı