144 Hz ekran nasıl 75 Hz yapılır?

Sado32

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 4600H GTX 1650 144HZ ACER NITRO AN515-44
Laptop 144Hz destekliyor ama FPS oyunuda 144 FPS alamıyorum o yüzden 75Hz yapmak istiyorum 75Hz nasıl çekebilirim? Görüntü ayarlarına baktığım zaman 75Hz gözükmüyor.

Bence olduğu gibi 144 Hz kalsın ama illa yapacağım derseniz gelişmiş görüntü ayarlarından değiştirin. Sonuçta yalnızca oyunda değil masaüstünde, webde gezerken 144 Hz'nin farkı oldukça bariz.

@Sado32 Ekran kartınız NVIDIA mı AMD mi?
nvidia ama mobile masaüstü kullanırken onu ayarlayabiliyordum ama laptopta ayarlama sekmeleri çıkmıyor
1632490831504.png

Monitörün yüksek FPS kapasitesi olması görüntü kalitesini etkilemez. 144Hz altında gelen görüntüyü size geldiği gibi iletecektir. Herhangi bir görüntü gecikmesi, takılma vb. gibi durumlar monitörden bağımsız olarak gerçekleşir. Monitörün gerçek FPS değerini aldığınız FPS değerine dinamik olarak çekmeniz FreeSync ya da GSync ile mümkün olur. İstediğiniz performans ve kalite artışını almak için bu özellikleri kullanmayı deneyin. Manuel olarak monitör Hz değerini kısıtlamak mantıklı bir çözüm değil.

Monitörün yüksek FPS kapasitesi olması görüntü kalitesini etkilemez. 144Hz altında gelen görüntüyü size geldiği gibi iletecektir. Herhangi bir görüntü gecikmesi, takılma vb. gibi durumlar monitörden bağımsız olarak gerçekleşir. Monitörün gerçek FPS değerini aldığınız FPS değerine dinamik olarak çekmeniz FreeSync ya da GSync ile mümkün olur. İstediğiniz performans ve kalite artışını almak için bu özellikleri kullanmayı deneyin. Manuel olarak monitör Hz değerini kısıtlamak mantıklı bir çözüm değil.
Ayrıca görüntü yırtılıyorsa dikey senkronizasyon açabilir. Dikey senkronizasyonu açtığında monitörü 144Hz olduğu için 144 FPS üstüne çıkamayacaktır fakat zaten 144 FPS almıyor bu yüzden sorun olmaz. Çoğu kişi dikey senkronizasyonun monitör yenileme oranına göre çalıştığını bilmiyor malesef.

Geri
Yukarı