75 Hz vs 144 HZ

75 HZ çöp 1660 IE CS tarzı oyunlarda rahat +200 FPS alırken 75 Hz ile ekran kartını çöp mü edeceksin?
Dostum ben 1660Ti ile AC Origins oynuyorum, yüksek ayarlarda, 80 FPS alıyorum. Çöp mü ettim şimdi kartı? Herkes sizin gibi Competitive oyun oynamıyor. Oynadığı oyunlara bağlı.

Anladığım kadarıyla 1660 Super 144 Hz frekansta darboğaz olmaz, hatta daha iyi olacağı anlamı çıkıyor söyleminizden. O halde konuyu şuraya evirmek istiyorum. NVIDIA kartları için G-Sync monitör olması gerekiyor ama çok pahalılar. En uygunu ve tek seçenek ViewSonic VX2458-C olarak gözüküyor. Ancak gönlümden AOC C24G1, Samsung LC24FG73FQMXUF ve Samsung LC24RG50FQMXUF üçlüsünden biri geçiyor. Ama bunlarla G-Sync açsam ne kadar uyumlu ve sağlıklı olur bilemiyorum. Varsa uygun fiyatlı G-Sync kavisli monitör öneriniz alabilirim. Ya da AOC C24G1, Samsung LC24FG73FQMXUF ve Samsung LC24RG50FQMXUF monitörlerinde G-SYNC sorunsuz açabilir miyim?

Dostum ben 1660 Ti ile AC Origins oynuyorum, yüksek ayarlarda, 80 FPS alıyorum. Çöp mü ettim şimdi kartı? Herkes sizin gibi competitive oyun oynamıyor. Oynadığı oyunlara bağlı.

Tabi çöp etmiş oluyorsun ben de sadece rekabetçi oyunları oynamıyorum ki ayrıca merak etme PUBG'de ağır bir oyun rekabetçi olmasına karşın alacakken 144 Hz almak daha mantıklı ki ekran kartını tam performanslı kullanabilsin.

Şöyle izah edeyim. Genellikle hikaye tabanlı oyunlar oynuyorsa ve 75 Hz IPS ise tercih edebilirsiniz. Ama ciddi bir şekilde rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 144 tercih edin. Bütçeniz nedir?

2000 TL ama belki 2500 TL çıkılabilir.
Sizin ne yapacağınıza ve hangi oyunda ne kadar tatmin olmak istediğinize bağlı. @nemanjaolanbjelica tam olarak ne amaçla kullanacağınızı söylerseniz doğru bir yorumda bulunabiliriz.

Çoğunlukla oyun.

Bende de R3 3100 1660S bir sistem var, valorant oynuyorum. 144hz hem akıcı hem sana avantaj sağlıyor. Bütçe varsa kesinlikle 144hz alınmalı ama oynadığınız oyunlara göre de değişir. Mesela valorant, csgo falan oynuyorsanız 144hz alınmalı ama çoğunlukla hikayeli oyunlar oynuyorsanız 75hz yeterli olacaktır.

Anladığım kadarıyla 1660 Super 144 Hz frekansta darboğaz olmaz, hatta daha iyi olacağı anlamı çıkıyor söyleminizden. O halde konuyu şuraya evirmek istiyorum. NVIDIA kartları için G-Sync monitör olması gerekiyor ama çok pahalılar. En uygunu ve tek seçenek ViewSonic VX2458-C olarak gözüküyor. Ancak gönlümden AOC C24G1, Samsung LC24FG73FQMXUF ve Samsung LC24RG50FQMXUF üçlüsünden biri geçiyor. Ama bunlarla G-Sync açsam ne kadar uyumlu ve sağlıklı olur bilemiyorum. Varsa uygun fiyatlı G-Sync kavisli monitör öneriniz alabilirim. Ya da AOC C24G1, Samsung LC24FG73FQMXUF ve Samsung LC24RG50FQMXUF monitörlerinde G-SYNC sorunsuz açabilir miyim?
Aslında G-SYNC destekli monitör almanıza gerek yok diye biliyorum. FreeSynce destekli bir monitörde de bu özellikten yararlanabilirsiniz diye biliyorum ama araştırın tabi. Eğer monitör önerisi istiyorsanız yaklaşık 4 aydır kullanmaya devam ettiğim AOC 24G2U monitörünü tavsiye edebilirim.

Anladığım kadarıyla 1660 Super 144 Hz frekansta darboğaz olmaz, hatta daha iyi olacağı anlamı çıkıyor söyleminizden. O halde konuyu şuraya evirmek istiyorum. NVIDIA kartları için G-Sync monitör olması gerekiyor ama çok pahalılar. En uygunu ve tek seçenek ViewSonic VX2458-C olarak gözüküyor. Ancak gönlümden AOC C24G1, Samsung LC24FG73FQMXUF ve Samsung LC24RG50FQMXUF üçlüsünden biri geçiyor. Ama bunlarla G-Sync açsam ne kadar uyumlu ve sağlıklı olur bilemiyorum. Varsa uygun fiyatlı G-Sync kavisli monitör öneriniz alabilirim. Ya da AOC C24G1, Samsung LC24FG73FQMXUF ve Samsung LC24RG50FQMXUF monitörlerinde G-Sync sorunsuz açabilir miyim?

Arkadaşlar yukarıda yazdığım sorunla ilgili cevap alamadım. Almak istediğim AOC C24G1, Samsung LC24FG73FQMXUF ve Samsung LC24RG50FQMXUF monitörlerinde G-Sync sorunsuz açabilir mi? Yoksa kesin G-SYNC monitör mü almalıyım? Ama çok pahalılar ya, nasıl olacak bilmiyorum? Önerilerinizi bekliyorum...

Aslında G-Sync destekli monitör almanıza gerek yok diye biliyorum. FreeSync'e destekli bir monitörde de bu özellikten yararlanabilirsiniz diye biliyorum ama araştırın tabii. Eğer monitör önerisi istiyorsanız yaklaşık 4 aydır kullanmaya devam ettiğim AOC 24G2U monitörünü tavsiye edebilirim.

FreeSync monitörde G-Sync açınca 1 ms değerinden faydalanılamıyor diye gördüm bir yerde ve kesin bir uyum olup olmaması konusunda muamma olabilir mi ki? Sonra sıkıntı olmasında...

Arkadaşlar yukarıda yazdığım sorunla ilgili cevap alamadım. Almak istediğim AOC C24G1, Samsung LC24FG73FQMXUF ve Samsung LC24RG50FQMXUF monitörlerinde G-Sync sorunsuz açabilir mi? Yoksa kesin G-SYNC monitör mü almalıyım? Ama çok pahalılar ya, nasıl olacak bilmiyorum? Önerilerinizi bekliyorum...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu inceleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı