144 Hz TN panel vs 75 HZ IPS, VA panel

Ruffy

Decapat
Selam arkadaşlar, monitör alacağım ancak hangisini alacağıma karar veremiyorum. Bütçem 1000 TL.
144 Hz TN panel (1ms)
75 Hz IPS ya da VA panel (1ms) hangisi iyiyse ☺
Oynadığım oyunlar PUBG, Fortnite, Battlefield gibi FPS oyunları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, monitör alacağım ancak hangisini alacağıma karar veremiyorum. Bütçem 1000 TL.
144 Hz TN panel (1ms)
75 Hz IPS ya da VA panel (1ms) hangisi iyiyse ☺
Oynadığım oyunlar PUBG, Fortnite, Battlefield gibi FPS oyunları.

Çok iyi bir ekran kartına sahipsen 144 Hz önerebilirim.
İyi bir ekran kartına sahipsen 75 yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

100+FPS alabiliyorsanız ve iyi oynamak benim için önemli diyorsanız 144 Hz alın. Ama görüntü de benim için önemli, single player oyunlar da oynuyorum derseniz 75 Hz IPS paneli tercih edebilirsiniz.

Oynadığınız oyunlarda grafik kalitesini düşürüp yüksek fps keyfi yapmak istiyorsanız 144Hz alın ama grafikleri önemsiyorsanız bu ekran kartı ile yüksek grafiklerde güncel oyunlarda +100fps görmeniz zor,75Hz monitöre yönelin, yakında ben de sistem toplamayı düşünüyorum siz hangi model monitörü kullanacaksınız ?

1000 liraya hangi model 144 HZ mevcut ? Yazarsanız daha iyi olur. Eğer VA panel almayı düşünüyorsanız biraz üstüne bulmanız mümkün. Yani çokta ikilemde kalmanıza gerek yok gibi görünüyor.

Örneğin,

Kesinlikle 144Hz alın. Monitör sürekli değişen bir şey olmadığı için yıllarca kullanacaksınız. 75 önermem yeni monitör alacaklara. Gözünüz ağrıyor resmen 60 ve 75 monitörlerde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı