144 Hz TN panel vs 75 HZ IPS, VA panel

Ruffy

Decapat
Selam arkadaşlar, monitör alacağım ancak hangisini alacağıma karar veremiyorum. Bütçem 1000 TL.
144 Hz TN panel (1ms)
75 Hz IPS ya da VA panel (1ms) hangisi iyiyse ☺
Oynadığım oyunlar PUBG, Fortnite, Battlefield gibi FPS oyunları.

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 liraya hangi model 144 HZ mevcut ? Yazarsanız daha iyi olur. Eğer VA panel almayı düşünüyorsanız biraz üstüne bulmanız mümkün. Yani çokta ikilemde kalmanıza gerek yok gibi görünüyor.

Örneğin,

Bence de 144 Hz VA panel almak en mantıklısı gibi gözüküyor ufak bir miktar eklemeyle. Yakında indirimler de gelecek belki bütçenize kadar düşebilir VA 144Hz monitörler.

Kesinlikle 144Hz alın. Monitör sürekli değişen bir şey olmadığı için yıllarca kullanacaksınız. 75 önermem yeni monitör alacaklara. Gözünüz ağrıyor resmen 60 ve 75 monitörlerde.

Katılıyorum. Şu an 144 HZ kullanıyorum. Önceki monitörüm Samsung 46 INCH'di ve göz alışınca geçişte ya 144 HZ böyle miymiş diyebiliyorsunuz. Ancak gözüm muhtemelen 144 HZ'ye alıştı ve şimdi eski TV'ye veya düşük HZ'li bir monitöre geçsem bu sefer farkı daha iyi anlayabileceğimi düşünüyorum.

Katılıyorum. Şu an 144 HZ kullanıyorum. Önceki monitörüm Samsung 46 INCH'di ve göz alışınca geçişte ya 144 HZ böyle miymiş diyebiliyorsunuz. Ancak gözüm muhtemelen 144 HZ'ye alıştı ve şimdi eski TV'ye veya düşük HZ'li bir monitöre geçsem bu sefer farkı daha iyi anlayabileceğimi düşünüyorum.
Aynen öyle. Yanda 60Hz 2. monitörüm var. Uygulamaları o tarafa geçirince veya oradan işlem yapınca resmen kasıyor. Her şey titriyor gibi geliyor.

Her halükarda 144Hz IPS veya VA panel öneririm. İkisi neredeyse aynı paneller. O ekran kartı için 144Hz olmaz ama kaldırmasa dahi 75Hz'de kullanırsın ve elinde geleceğe hazır bir monitörün olur.

1000 liraya hangi model 144 HZ mevcut ? Yazarsanız daha iyi olur. Eğer VA panel almayı düşünüyorsanız biraz üstüne bulmanız mümkün. Yani çokta ikilemde kalmanıza gerek yok gibi görünüyor.

Örneğin,

11.11 yada Black Friday da 1000 liraya düşer diye tahmin ediyorum.
O halde 144 Hz'de karar kıldım. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

11.11 yada Black Friday da 1000 liraya düşer diye tahmin ediyorum.
O halde 144 Hz'de karar kıldım. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Modeli örnek olması için attım. Kullanıp deneyimlemedim. Bu yüzden araştırmanı öneririm. Kendi kararını kendin vermelisin. Hangisini alırsan al umarım memnun kalırsın kardeşim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı