1440p ve en az ghosting içeren monitör önerisi

Hocam havanın kararmasını bekleyip ölü pikselin üzerine sol alttaki ışık sızmasının fotosunu çekip onu da mazeret olarak göstereceğim. O süzmeyi bilerek satın aldım fakat o piksel maalesef içime oturdu.

Bu arada monitör hakkında 144 Hz MSI VA panel(MAG241C) kullanan biri olarak, ziyaretçiler için değerlendirme yapmak istiyorum.

-Nput lag ve Motion blur performansı inanılmaz iyi hissettirdi. Her şey daha akıcı ve daha tepkisel geliyor. Çok daha hızlı kısaca. Renk kalitesi olarak da IPS olsa bile VA'dan çok da farklı hissettirmedi. Sanırım kontrast oranı VA'ya göre bayağı düşük olduğu için. Siyah ve gri renklerde kontrast farkını hissetmemeniz imkansız. VA bu konuda çok daha iyi. Ama bana alışılamayacak kadar kötü gelmedi.

15K verdim ASUS ROG'a ilk geldiğinde ölü piksel çıktı. Hemde 4 adet. İnsanın içine oturması çok normal. Geçenlerde MSI hastası biri 3 adet MSI -QD modelinden almış 21K'ya tanesini ve hepsinde ölü piksel çıktı. Biri 6 adet ASUS ROG aldı 5'inde ölü piksel çıktı. Bu olay şans ibaresini üstünde taşıyor.

İkinci konuya gelirsek. IPS panelin tepkimesi VA panelden daha ileride. Bunun üstüne Fast IPS eklendiğinde o hissettiğin tazelik işte ortaya çıkıyor. Renk ve siyahlar olarak, MSI çoğu markaya göre iyi renkler sunuyor. Yoksa VA panelin renk seviyesi NanoIPS'e asla yetişemez. Siyahlara yorumum yok. Çünkü IPS'lerde siyahlar kötüdür.
Ürün değişimi olsun ve sorunsuz gelsin bundan sonra aşağısını istemez gözün. 👍

Bana gelen monitörde maalesef bir adet ölü piksel çıktı. İade edeceğim yüksek ihtimalle. Gaming.gen'e iade edersem yenisini aynı fiyata yollarlar mı?

Monitör dün geldi ben de tecrübelerimi aktarayım. 1 adet ölü piksel çıktı sağ altta ve sol atta hafif bir IPS glow var fakat gayet normal diğer IPS monitörlere göre. 1 ölü piksel için iade etmeyi düşünmüyorum zaten uzaktan belli olmuyor dibine girince anlayabildim ölü piksel olduğunu. Umarım ilerde daha da artmaz. Tek şikayetim masa hafif sallandığı zaman monitör standı da sallanıyor tam sabit değil. Çoğu yere dönebildiği için gevşek tutmuşlar sanırım. Monitör konusunda şanslı sayabilirim kendimi gayet güzel renkleri olsun tepki hızı olsun gerçi monitörden çok anlamıyorum 75 Hz 1080P'den geçtiğim için her türlü güzel geliyor. Benim de yeni sistemimde ekran kartı ve güç kaynağında coil whine çıktı çok moral bozucu bir durum anlayabiliyorum çok para verdiğin bir şeyin mutlu etmesi gerekirken hüsrana uğratmasını. Ben de ekran kartı için Gaming gen ile iletişime geçeceğim umarım değişim için olumlu cevap verirler iade etmek istemiyorum. Bu ekonomide aldığın şeyin fiyatı 2 günde fırladığı için mantıklı gelmiyor.

15K verdim ASUS ROG'a ilk geldiğinde ölü piksel çıktı. Hemde 4 adet. İnsanın içine oturması çok normal. Geçenlerde MSI hastası biri 3 adet MSI -QD modelinden almış 21K'ya tanesini ve hepsinde ölü piksel çıktı. Biri 6 adet ASUS ROG aldı 5'inde ölü piksel çıktı. Bu olay şans ibaresini üstünde taşıyor.

İkinci konuya gelirsek. IPS panelin tepkimesi VA panelden daha ileride. Bunun üstüne Fast IPS eklendiğinde o hissettiğin tazelik işte ortaya çıkıyor. Renk ve siyahlar olarak, MSI çoğu markaya göre iyi renkler sunuyor. Yoksa VA panelin renk seviyesi NanoIPS'e asla yetişemez. Siyahlara yorumum yok. Çünkü IPS'lerde siyahlar kötüdür.
Ürün değişimi olsun ve sorunsuz gelsin bundan sonra aşağısını istemez gözün. 👍
Hocam dell servisi en az 6 adet ölü piksel olduğunda değişim yapıyoruz dedi. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Gaming gene iade etmeli miyim?

Hocam Dell servisi en az 6 adet ölü piksel olduğunda değişim yapıyoruz dedi. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Gaming gene iade etmeli miyim?

Dostum o poliçede yazan ezber bilgi.
Gaming gen TR ayıplı monitör degisim sureci nasıl işler? bak burada ki arkadaşta aynısını yaşadı ve çözüme kavuştu.
Poliçede yazan herkes için yazıyor fakat ona bağlı kalmıyorlar.
UPS Kargo ürünü teslim almaya geliyor. Dell bu konuda destek sunuyor.
Gaming.gen işini sonraya bırak. Konuda yazılanı birebir uygula.
Baktın çözüm olmadı sonra gaming.gen ile halledersin. Monitör elinde kalacak değil ya.

Dostum o poliçede yazan ezber bilgi.
Gaming gen TR ayıplı monitör degisim sureci nasıl işler? bak burada ki arkadaşta aynısını yaşadı ve çözüme kavuştu.
Poliçede yazan herkes için yazıyor fakat ona bağlı kalmıyorlar.
UPS Kargo ürünü teslim almaya geliyor. Dell bu konuda destek sunuyor.
Gaming.gen işini sonraya bırak. Konuda yazılanı birebir uygula.
Baktın çözüm olmadı sonra gaming.gen ile halledersin. Monitör elinde kalacak değil ya.
Hocam açtığım servis kaydını, bu maili atıp cevap vermemi beklemeden direkt olarak kapatmışlar. Tüketici hakem heyetine doğrudan DELL'i şikayet edebilir miyim?

1673258011120.png

Hocam açtığım servis kaydını, bu maili atıp cevap vermemi beklemeden direkt olarak kapatmışlar. Tüketici hakem heyetine doğrudan Dell'i şikayet edebilir miyim?

Eki Görüntüle 1627544

Edebilirsin tabii iki. Fakat bununla uğraşma. Zaten her türlü iade hakkın var 14 günlük.
Ben yine de ürün değişimi için uğraşmandan yanayım. Güzel monitör çünkü.

Edebilirsin tabii iki. Fakat bununla uğraşma. Zaten her türlü iade hakkın var 14 günlük.
Ben yine de ürün değişimi için uğraşmandan yanayım. Güzel monitör çünkü.
Hocam mümkün olsa ben de değişim isteyeceğim ama adamlar sitelerinde de 6 adet karanlık piksel, 1 adet parlak piksel olması durumunda değişim yaptıklarını yazmış. Attığınız konu linkinde de arkadaşta siyah ekranda belli olan parlak pikseller var. Yani 1 adet karanlık (ölü) piksel var diye değişimi yapmıyorlar. Işık sızması için de adam link atıp pat diye konuyu kapatmış bu nasıl bir servis anlayamadım. Yani önümdeki seçenekler ışık sızması üzerinden yeni bir teknik servis kaydı oluşturabilirim, Gaming.gen'den değişim talep edebilirim fakat bunların da değişim yapacağına ihtimal vermiyorum. Bir de konuda arkadaş DELL whatsapp hattına görsel atın demiş ama DELL'in Whatsapp hattı bile yok sanırım.

Hocam mümkün olsa ben de değişim isteyeceğim ama adamlar sitelerinde de 6 adet karanlık piksel, 1 adet parlak piksel olması durumunda değişim yaptıklarını yazmış. Attığınız konu linkinde de arkadaşta siyah ekranda belli olan parlak pikseller var. Yani 1 adet karanlık (ölü) piksel var diye değişimi yapmıyorlar. Işık sızması için de adam link atıp pat diye konuyu kapatmış bu nasıl bir servis anlayamadım. Yani önümdeki seçenekler ışık sızması üzerinden yeni bir teknik servis kaydı oluşturabilirim, Gaming.gen'den değişim talep edebilirim fakat bunların da değişim yapacağına ihtimal vermiyorum. Bir de konuda arkadaş Dell WhatsApp hattına görsel atın demiş ama Dell'in WhatsApp hattı bile yok sanırım.

Şu karanlık pikselin bir SS'ini atar mısın?
Dell Ekran Piksel Yönergeleri | Dell Turkey Dell'in bahsettiği bu meseleyi inceledim. İlk defa bir ayrım görüyorum bu konuda. Altta karanlık piksek nasıl çözülür adlı yer var. Çözülen bir sorunsa o zaman ölü piksel olmuyor. Bu yüzden iadeye yanaşmıyor olabilirler ya da değişime.

Şu karanlık pikselin bir SS'ini atar mısın?
Dell Ekran Piksel Yönergeleri | Dell Turkey Dell'in bahsettiği bu meseleyi inceledim. İlk defa bir ayrım görüyorum bu konuda. Altta karanlık piksek nasıl çözülür adlı yer var. Çözülen bir sorunsa o zaman ölü piksel olmuyor. Bu yüzden iadeye yanaşmıyor olabilirler ya da değişime.
Hocam attığınız sayfayı inceledim fakat karanlık piksele çözüm hakkında bir makale göremedim. Sadece Dell dizüstü bilgisayarlarda ekrandaki sorunları tespit etmeye yarayan bir yardımcı programın kullanım yönergeleri vardı. Az sonra DELL'i telefon ile arayarak iletişim kuracağım.

Hocam attığınız sayfayı inceledim fakat karanlık piksele çözüm hakkında bir makale göremedim. Sadece Dell dizüstü bilgisayarlarda ekrandaki sorunları tespit etmeye yarayan bir yardımcı programın kullanım yönergeleri vardı. Az sonra Dell'i telefon ile arayarak iletişim kuracağım.

Karanlık nokta veya karanlık piksel nasıl tespit edilir?

1. Bilgisayarı ve monitörü kapatın.
  2. Video kablosunu (VGA, DVI, HDMI veya DisplayPort) monitörden çıkarın.
  3. Gördüğünüz "nokta", toz olabileceği için ekranı tüy bırakmayan bir bezle temizleyin.
  4. Güç kablosunu monitöre takın.
  5. Monitörü açın.
  6. Monitörü veya LCD ile tümleşik Kendi Kendini Sınamayı çalıştırın. Dell Monitörde Yerleşik Tanılamayı Çalıştırma veya Dell Dizüstü bilgisayarda LCD Yerleşik Kendi Kendini Sınamayı Çalıştırma ile ilgili Dell Knowledge Base makalesine bakın.
  7. Ekranda şimdi sırayla farklı renkler (beyaz, kırmızı, yeşil, mavi ve siyah) görüntülenir.
  8. Karanlık nokta veya karanlık alt pikselleri veya ekrandaki diğer bozulma tiplerini tanımlama.
  9. Bir kusur fark ederseniz Dell Teknik Destek ile iletişime geçin.
Yukarıdaki @mngun arkadaşımız bu monitörü aldığı gün siyah noktayı bezle silip kullanmaya başlamıştı. Ölü piksel sanmıştı. Hala ses çıkmadı. Acaba böyle bir şey mi sende ki?
Oyun oynarken ya da bir şey izlerken bu piksel göze çarpıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı