1440p ve en az ghosting içeren monitör önerisi

Fiyatına aldanıp çok ani sipariş verdiğim bir ürün oldu. Şu an Gaming gen diğer adıyla beta teknoloji mağazalarının monitör yorumlarını okuyorum. Almadan önce görsem kesinlikle bu mağazaya bulaşmazdım. Ölü pikselli hatta bozuk ürünlerde bile tüketici mağdur eden bir firmaymış. Ben ürünü onlara geri kargoladım fakat okuduğum yorumlardan sonra Tüketici Hakem Heyeti'ne büyük ihtimalle başvuru yapmam gerekecek gibi hissediyorum. Çoğu kişinin iade ürünleri açılıp kontrol edilmeden geri gönderiliyormuş. Tabii bunlar benim N11'deki mağazalarından okuduğum yorumlar. Benim kendi ürünümün sürecini buraya güncelleme olarak yazarım. Not olarak, ölü pikselsiz ürünle değişim olursa kabul, yoksa iade istiyorum yazdım. Bakalım ne olacak.

Hocam ben de Gaming gen ile iletişime geçmeye çalışıyorum aldığım kasa için. Arayınca uzun uzun bekletiyor. 9-18 arası çalışan birisiyim telefon başında bekleyemiyorum o kadar. İşim bitince çağrı merkezi de kapanmış oluyor. Maillere de dönüş yapmıyorlar kesinlikle. Muhatap bulması zor bir firma gerçekten. Birileriyle iletişime geçene kadar 15 günlük süre bitiyor nerdeyse. Ben iade yapmayacağım gerçi değişim için ulaşmaya çalışıyorum ama değişim ve iade konularında memnun olan çok görmedim gözlemlediğim kadarıyla.

Sitelerinde İade/Değişim butonu olmaması çok saçma. Ben sırf değişim ya da iade talep edeceğim diye neden müşteri hizmetlerine yarım saat bağlanmaya çalışıyorum ki? Herkesin işi gücü var.
Ben 30dkda bağlanabildim, ürünü ne zaman aldığımı sorduktan sonra sisteme girip kontrol etti sonra kargoya verin dedi.

Dün saat 18:30'da ürün onlara ulaşmış. Acaba ne kadar sürede bilgi veriyorlar, deneyimi olan var mı?

Son düzenleme:
Ben 30dakikada bağlanabildim, ürünü ne zaman aldığımı sorduktan sonra sisteme girip kontrol etti sonra kargoya verin dedi.

Dün saat 18:30'da ürün onlara ulaşmış. Acaba ne kadar sürede bilgi veriyorlar, deneyimi olan var mı?

Ben geçen sene gaminggenden bilgisayar alıp kapıda iade etmiştim sistem onlara ulaştıktan 1 yanlış hatırlamıyorsam 2 gün kadar sonra beni depodan aradılar ürünü ne için göndermiştiniz diye bende iade için gönderdim demiştim. Sizi de telefonla arayabilirler eğer sistemleri değişmediyse.

Bugün aradım. Salı günü teslim alındıktan sonra direkt olarak teknik "ekip"e gönderilmiş. Bu zamana kadar da teknik ekip değerlendirmesi sürüyormuş. Acaba teknik ekip derken kendi teknik ekiplerinin değişime onay vermesinden mi bahsediyor?(İsterse onay vermesin o monitörü THH'ye başvurarak çok rahat şekilde iade ederim) Yoksa DELL teknik servisine mi yollamışlar? Konuşurken 2.olasılığa ihtimal vermediğim için sakin bir şekilde görüşmeyi sonlandırdım. Sıfır ürünü teknik servise göndermezler değil mi? Ne kadar sürer dediğimde normalde 21 iş günü sınırı var ama haftaya sizi bilgilendirirler dedi. Eğer DELL servisine gönderdilerse bunlar zaten karanlık piksel sayısı 6 olana kadar sorun yok diyor.

Bugün tekrar konuştum. Tarafıma yeni ürün kargolanmış. Bu hafta içinde gelir dendi. Özellikle DELL yetkili servisinden mi geli diye sordum, hayır sıfır ürün gönderdik dedi. Umarım yeni gelen monitörde de ölü piksel çıkmaz. Bu kadar da şanssız olunmaz değil mi?

Son düzenleme:
Bugün tekrar konuştum. Tarafıma yeni ürün kargolanmış. Bu hafta içinde gelir dendi. Özellikle Dell yetkili servisinden mi geli diye sordum, hayır sıfır ürün gönderdik dedi. Umarım yeni gelen monitörde de ölü piksel çıkmaz. Bu kadar da şanssız olunmaz değil mi?

Şans konusu "muamma" bir konu. Güzelim monitörü bir türlü kullanamadın. Fakat süreç tahmin ettiğim gibi yürüdü. Müşteri memnuniyeti görüldüğü üzere yukarıda tutuluyor. Kestirip atılmıyorsun kenara. Bundan sonrası yeni gelecek ürüne bakıyor. İyi haberler bekliyorum. 👍

Şans konusu "muamma" bir konu. Güzelim monitörü bir türlü kullanamadın. Fakat süreç tahmin ettiğim gibi yürüdü. Müşteri memnuniyeti görüldüğü üzere yukarıda tutuluyor. Kestirip atılmıyorsun kenara. Bundan sonrası yeni gelecek ürüne bakıyor. İyi haberler bekliyorum. 👍
Allah'a çok şükür yeni gelen monitör tertemiz. Benim için biraz uzun ama sıkıntısız bir süreç oldu. Süreç hakkında yeni konu da açmayı planlıyorum.

Hocam ölü piksel testi negatif çıkınca biraz erken sevinmişim. Ekranın belirli bölgelerinde malesef "Dirty Screen Effect" denilen olay baş gösteriyor. Son 2 gündür acaba böyle kullansam mı yoksa gene mi göndersem mi diye resmen içimi yedim. Fotoğraflamaya çalıştığımda hiçbir şekilde görünmüyor. Ama rtings.com'daki "Gray Uniformity" fotolarını inceledikten sonra nerdeyse monitörlerin %90'ında bu sorunun olduğunu gördüm. Yani geri versem yeni gelen üründe daha kötü olmayacağı da belli değil. Rtings.com'da baktığımda benim görüntüye en çok benzeyen foto buydu. Razer marka bir monitör bu:

monitorresim.jpg

Ekranın alt kısmında soldan sağa sıra şeklinde ve ortalarda DTE var. Oyunlarda veya sorundan direkt etkilenen spor müsabakalarında denedim hiç belli olmuyor. Tek belli olduğu renk, üstünde yazı olması şartıyla tamamen veya kısmen (250 üstü RGB) beyaz tonlar. Etki ettiği bölgedeki beyaz rengi hafif sarımtırak gösteriyor. Sizce ne yapmalıyım?

Merak edip eski VA panel monitörümü takıp test ettim. 4 sene kullanımda fark etmediğim DTE bölgeleri buldum. Ama sanırım onun renkleri daha beyaz olduğu için etkilenen bölge sarımtırak yerine koyu beyaz olarak görünüyor.
@Saint Lucia

Görsellere burdan baktım. Çoğu monitörde bu sorundan var görünüyor.

Bu da bendeki monitör. Kamerada hiç belli olmuyor ama dediğim gibi webde beyaz sayfalarda öyle değil.
Kafama takılan şey spesifik olarak benim monitörümde çok mu kötü yoksa tolerans etmem gereken, standart panel sorunlarından mı.

1674246611382.jpg

Son düzenleme:
Hocam ölü piksel testi negatif çıkınca biraz erken sevinmişim. Ekranın belirli bölgelerinde maalesef "Dirty Screen Effect" denilen olay baş gösteriyor. Son 2 gündür acaba böyle kullansam mı yoksa gene mi göndersem mi diye resmen içimi yedim. Fotoğraflamaya çalıştığımda hiçbir şekilde görünmüyor. Ama rtings.com'daki "Gray Uniformity" fotolarını inceledikten sonra neredeyse monitörlerin %90'ında bu sorunun olduğunu gördüm. Yani geri versem yeni gelen üründe daha kötü olmayacağı da belli değil. Rtings.com'da baktığımda benim görüntüye en çok benzeyen fotoğraf buydu. Razer marka bir monitör bu:

Bunlara herkes takılmaz. Çok ince ayrıntılara takılıyorsun. DTE'siz elbette panel var, monitör var TV var. Fakat her bütçede her modelde maalesef istediğin gibi olmuyor. İçin içini yiyecek ya da stres yapacak bir durum değil bu. Bunlara takılacaksan o zaman 15-20K'ya monitör bakalım sana. Bütçesinde F/P bir ürün. Ben buna sorun olarak da bakmıyorum. Senin de bakman taraftarı değilim. Bu konuda yardımcı olamam. Fakat iade işlemlerine bulaşma. Kusur sayılmıyor çünkü.

Bunlara herkes takılmaz. Çok ince ayrıntılara takılıyorsun. DTE'siz elbette panel var, monitör var TV var. Fakat her bütçede her modelde maalesef istediğin gibi olmuyor. İçin içini yiyecek ya da stres yapacak bir durum değil bu. Bunlara takılacaksan o zaman 15-20K'ya monitör bakalım sana. Bütçesinde F/P bir ürün. Ben buna sorun olarak da bakmıyorum. Senin de bakman taraftarı değilim. Bu konuda yardımcı olamam. Fakat iade işlemlerine bulaşma. Kusur sayılmıyor çünkü.
Hocam uzun araştırmadan sonra benimkinin çok da kötü olmadığını anladım. Artık keyif almaya odaklandım. Takılmamaya çalışacağım, dediğiniz gibi çok takıyorum.

Hocam uzun araştırmadan sonra benimkinin çok da kötü olmadığını anladım. Artık keyif almaya odaklandım. Takılmamaya çalışacağım, dediğiniz gibi çok takıyorum.

Bunca yıldır TV ve monitörlere aşinayımdır. Şu olaya takılan 3-5 kişi görmemişimdir. Kusursuzluğu bulamazsın ve aramamak lazım. Özellikle ülkemizde bu piyasa şartlarında bu tür sorun olmayan eksi yönlere hiç takılmamak lazım. Tavsiyem tadını çıkart.

Yeni konular

Geri
Yukarı