15.000TL'ye kadar RTX 3050 Ti için monitör önerisi

Bütçe
En fazla 15 bin
Başta söylemeyi unuttum, kavisli model düşünmüyorum açıkçası, düz ekrana alışık olduğum için oyunlarda ya da günlük kullanımda garip hissettirir sanırım. Düz ekran öneriniz olursa bakabilirim. Teşekkürler yine de @Galiyevist

Laptop'u 7 ay önce almıştım acil ihtiyaçtan dolayı. Ancak örneğin 3-5 sene sonra laptop'u yenilediğimde, tekrardan monitör de almamak için şu an güçlü bir model alsam, neticede laptop'taki teknolojik gelişmeler daha hızlı ve monitör biraz daha uzun süreli idare eder diye düşündüm. O yüzden 2K ve 200 Hz üstü modellere de bir baktım. Yani beni 8 sene civarı götürecek bir monitör güzel bir seçim olabilir dedim.

Siz ne düşünürsünüz?

Şu an elbette çoğu oyunda 1080p'de ve 165Hz kullanırım ama ileride cihaz değişikliğinde 1440p'de 240Hz seviyelerinde performans olunca monitörüm o zaman da yanıt verebilsin istiyorum.
Burda söylediğim konuda farklı düşünen var mıdır?

Şu an tamamen 1080p ve 1440p arasında kaldım. IPS panel, düz ekran ve pivot özelliği birlikte düşününce finalde bu ikisi arasındayım:

Asus TUF Gaming VG27AQML1A 27" 1 ms QHD Pivot IPS
VS
Lenovo Legion R25i-30 67B7GACBTK 24.5" 0.5 ms Full HD Pivot IPS

Açıkçası Asus modelini istiyorum uzun dönem alışveriş fikrinden dolayı çünkü 3-4 sene içinde laptop'u yenileyeceğim ve tekrar monitör almak isemem. Siz ne düşünürsünüz finalde?

Tek endişe noktam şu: 27 inç ve 2K'lık monitörde, ben oyununa göre bazen 720p ya da 1080p'de kullanırsam, ekran 24 inç'e göre büyük olduğu için garip ya da kötü bir deneyim sunar mı yoksa aynı 2K'daki gibi sorunsuz ve kaliteli bir görünüm elde eder miyim?

Asus model monitörü aldım, oldukça memnunum. Benzer şekilde monitör alma durumunda olan arkadaşlar varsa ben bir sorun yaşamadım. 27", min 180Hz ve IPS panel baktığımda bu model karşıladı ve uzun ömür açısından memnun edeceğine inanıyorum.

Son düzenleme:
Burda söylediğim konuda farklı düşünen var mıdır?

Şu an tamamen 1080p ve 1440p arasında kaldım. IPS panel, düz ekran ve pivot özelliği birlikte düşününce finalde bu ikisi arasındayım:

Asus TUF Gaming VG27AQML1A 27" 1 ms QHD Pivot IPS
VS
Lenovo Legion R25i-30 67B7GACBTK 24.5" 0.5 ms Full HD Pivot IPS

Açıkçası Asus modelini istiyorum uzun dönem alışveriş fikrinden dolayı çünkü 3-4 sene içinde laptop'u yenileyeceğim ve tekrar monitör almak isemem. Siz ne düşünürsünüz finalde?

Tek endişe noktam şu: 27 inç ve 2K'lık monitörde, ben oyununa göre bazen 720p ya da 1080p'de kullanırsam, ekran 24 inç'e göre büyük olduğu için garip ya da kötü bir deneyim sunar mı yoksa aynı 2K'daki gibi sorunsuz ve kaliteli bir görünüm elde eder miyim?

Asus model monitörü aldım, oldukça memnunum. Benzer şekilde monitör alma durumunda olan arkadaşlar varsa ben bir sorun yaşamadım. 27", min 180Hz ve IPS panel baktığımda bu model karşıladı ve uzun ömür açısından memnun edeceğine inanıyorum.
2K monitörü 1080P kullanırsanız görüntü olması gerekenden fazla bozulur. Bence 1080P alın, ileride laptop'u yenileyince 2K bir monitör alırsınız.

Teşekkürler yorum için.

1080p'de kullanmıyorum zaten, 1440p'de. Aslında 1080p'de de bir deneyeyim dedim, anlatıldığı gibi bir bozulma hissetmedim birkaç oyunda ama 1440p'de oynayınca farkı belli ediyor.

Laptop'u yenilemeyi yakın zamanda yapmak durumunda kaldım, şu an onun kararını vermeye çalışıyorum. 5-6 yıl sonra tekrar yenilersem yine monitör almaya gerek olmayacak, o yüzden memnun oldum biraz daha fazla verip üst model ekran almaya.

Teşekkürler yorum için.

1080p'de kullanmıyorum zaten, 1440p'de. Aslında 1080p'de de bir deneyeyim dedim, anlatıldığı gibi bir bozulma hissetmedim birkaç oyunda ama 1440p'de oynayınca farkı belli ediyor.

Laptop'u yenilemeyi yakın zamanda yapmak durumunda kaldım, şu an onun kararını vermeye çalışıyorum. 5-6 yıl sonra tekrar yenilersem yine monitör almaya gerek olmayacak, o yüzden memnun oldum biraz daha fazla verip üst model ekran almaya.
Hayırlı olsun o zaman, güle güle kullanın.

Geri
Yukarı